darčeky pre každého

Sublimácia

Čo to je sublimácia?

Je najvhodnejšia na potlač polyestrov.

Atramentová sublimácia – je pojem, označujúci proces výroby potlače, ktorý využíva teplo na prenos atramentu z papiera na rôzne druhy materiálov. Jej výhodou je tiež, že je možné takto potlačiť väčšinu polotovarov ako hrnčeky, tričká, príp. iné reklamné predmety.

Sublimačná potlač, využíva vo svojom výrobnom procese rovnaké tlačiarne, ako aj iné druhy potlačí. Netlačí však priamo na materiál, ale na sublimačný prenosový papier. Farbenie výsledného materiálu teda neprebieha v tlačiarni, ale v termotransferovom lise. Prenosový papier eliminuje väčšinu problémov ktoré nastávajú pri bežnej potlači.

Sublimačná farba v lise pri určitej teplote začne meniť svoje skupenstvo na plynné a preniká hlboko do pórov materiálu, navyše sa v plynnom skupenstve zmieša a vytvára súvislé plochy farby s ostrými hranami – plyn sa nerozpíja. Papier je možné vložiť takmer do akéhokoľvek tvaru termotransferového lisu, takže potlač nie je obmedzená tvarom potláčaného produktu (hrnčeky, plech, textily, fólie,…)

Ďalšou zaujímavou vlastnosťou sublimácie – hlavne pre textilný priemysel – je potlač strečových materiálov. Textil je prefarbený do hĺbky, takže aj pri natiahnutí (a zväčšení potlačenej plochy) zostáva materiál prefarbený.

Príklady využitia sublimačnej potlače:
športové oblečenie, šále, vlajky, plech, tvarovaný plech (hodiny, plechovky, obaly), karty, koberce, hrnčeky, kľúčenky, šnúrky na kľúče, čiapky, porcelán, obuv, fólie, lyže, snowboardy, drevo, nábytok, reklamy, spodné prádlo, opasky a veľa iných.

Sublimácia je po všetkých stránkach najefektívnejšia metóda potlače textilu. Na potlač polyestru sa v súčasnosti nepoužíva takmer žiadna iná technológia.

Objednávať môžete tu

Ukáž nás kamošom ...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

No Comments Yet

Pridaj komentár