Luxusné kožené sedačky

Pamätám si na to akoby to bolo dnes. Mala som asi niečo okolo desať rokov a moja teta, ktorá mi vtedy prišla úplne úžasná sa rozhodla, že si ide vynoviť svoje bývanie. Vtedy nebolo až tak veľa možností a hodne sme aj my ako iní obyvatelia chodili na nákupy do susedného Poľska. Príšerné ranné vstávanie len preto, aby sme tam boli včas a nemuseli sa tlačiť na hraniciach. Malo to aj svetlú stránku. Bola to neskutočná zábava 🙂

Po jednom takomto neľudsky skorom rannom vstávaní sme vyrazili opäť do „susedou“ – už ani neviem do akého mesta. Teta chcela sedačku samozrejme aj s kreslami a tými malými vecami čo zvykneme volať taburetky. Vtedy to mala byť kožená sedacia súprava – no dnes už viem, že to tak asi nebolo, možno len nejaká napodobenina, ktorá nemôže zodpovedať až takej kvalite ako sú originál kožené sedačky. Mne dnes tento komfort zabezpečí jedno veľké vrece naplnené polystyrénovými guličkami. V tej dobe však mali ľudia úplne iné pohnútky čo sa týka luxusu. Vlastne sa to veľmi nelíšilo od dnešnej doby. Ľudia vždy tak ako aj dnes chceli jednoducho luxus a pohodlie za dostupné ceny.

Moderné bývanie si vyžaduje aj trochu viac moderne vybraný nábytok. Nie každý však má „chuť“ na moderné veci a tak siaha aj po starožitnostiach. Toto však nie je môj prípad. Osobne mám radšej moderný štýl a páčia sa mi rohové sedacie súpravy, pretože sa tam dá krásne relaxovať s knihou v ruke. To je taký môj osobný luxus. Domáca ekonomika každého z nás je iná a tak si aj v dnešnej dobe nie každý môže dovoliť kúpiť koženú sedačku a preto je možnosť siahnuť po alternatívnych materiáloch ako je eko koža, koženka prípadne leather look. Ja však stále tvrdím, že nikto nie je tak bohatý na to aby si mohol kupovať lacné veci a tak si radšej našetrím na niečo poriadne. Keď niečo chcem tak originál.

Keďže plánujeme prerábať obývačku, tak som hľadala opäť na internete skôr ako vyrazím do terénu. Oslovili ma ako inak sedačky na mieru – „aspoň sa to tam zmestí a nemusíme to tam pasovať“ – povedala som si v duchu. Luxusné kožené sedačky majú okrem kvality aj iné výhody ako je: ľahká údržba, dlhá životnosť a štýlový dizajn – toto je pre mňa dosť podstatné pri výbere toho čo sa mi páči a čo chcem mať doma.