Trendy v dizajnoch podlahových krytín

Vďaka podlahovým materiálom ako sú linoleum a vinyl, máme široké možnosti vo výbere rôznych dizajnov podláh. Klasické laminátové podlahy neposkytujú taký priestor fantázii a kreativite v nových trendoch, avšak pri linoleových a vinylových podlahách máme možnosť veľmi jednoducho oživiť akýkoľvek priestor.

Pravidelné technologické vylepšenia spôsobujú, že dochádza k obrovskému dopytu po nezvyčajných a jedinečných dizajnoch a oživení podlahových krytín. Ak ste aj vy fanúšikmi originality a už vás prestali baviť jednoduché dizajny a farby laminátových či drevených podláh, prinášame vám tipy na nové trendy v oblasti podlahových krytín s ktorými bude váš byt ako z dizajnového katalógu.

Mramor je stále IN!

Hoci sa s mramorom v interiérovom dizajne stretávame už nejaký čas, ide zvyčajne o jeho odtiene čiernej, šedej a bielej. Trendom pre rok 2022 je mramorový ónyx s výrazným žilkovaním, veľkými vzormi a exotickými zmesami odtieňov. Tento vzor nenájdete len na keramických dlaždiciach, naopak dnes sa tento vzor využíva už aj pri vinylových a linoleových podlahách.

Patchwork dizajn aj na vašej dlažbe

Patchwork mnohí z nás poznajú ako techniku zošívania látok. Táto technika sa však dá použiť aj ako zaujímavý a jedinečný dizajn podláh. Dlažba v tomto dizajne urobí z akéhokoľvek obyčajného priestoru neobyčajný. V prípade patchwork sa kreativite a fantázii medze nekladú a je len na vás ako si dlaždice vyskladáte a „nadizajnujete“. Princíp spočíva v akomkoľvek ukladaní dlaždíc, či už si chcete vytvoriť nejaký motív alebo len kombinovať rôzne vzory.

Nebojte sa geometrických vzorov

Ak sú nábytok vo vašom byte, steny aj doplnky skôr minimalistické a jednofarebné, čo tak sa pohrať s geometriou na vašej podlahe. Rôzne farebné geometrické vzory dokážu priestor nielen osviežiť a spestriť ale správnou kombináciou farieb a vzorov môžu miestnosti opticky zväčšiť a bezpochyby zútulniť. Pozor však na to, aby ste nedosiahli opak, ktorý určite nechcete.