Ako predísť nadmernému poteniu

antiperspirant
Čím je vonku teplejšie, tým horúcejšia je téma potenia. Nikto nechce chodiť so spotenými “mapami” pod pazuchami, ani zaťažovať okolie pachom potu. Čo pomáha eliminovať nadmerné potenie?
 

POTENIE JE PRIRODZENÉ 

Potenie je spôsob, akým sa naše telo ochladzuje a potí každý z nás. V horúcom počasí, pri zvýšenej fyzickej aktivite alebo strese príde nadmerné potenie, ktoré je takisto normálne a očakávané. Ak sa z vás pot leje aj vtedy, keď na to nie je príčina, napríklad sedíte v pokoji v práci pri izbovej teplote, ide o hyperhidrózu, ktorá môže byť signálom iného ochorenia alebo hormonálnych zmien. V prípade že trpíte nadmerným potením bez príčiny, mali by ste navštíviť lekára, aby ste odhalili príčinu.

POMÔŽE BOTULOTOXÍN AJ ŠALVIA

Potenia sa dá zbaviť, alebo ho aspoň eliminovať viacerými spôsobmi. Ak sa chcete zbaviť potenia na dlhšiu dobu stavte na botulotoxín. Kým ale príde v jeho aplikácie je potrebné sa uistiť, že nadmerné potenie nie je príčinou nejakého ochorenia. Účinok botulotoxínu sa  dostaví po niekoľkých dňoch po aplikácií a účinkovať bude minimálne pol roka. Zákrok je nutné opakovať, pretože jeho účinok časom vyprchá, ale pravidelnou aplikáciou sa predlžuje až na dobu 12 mesiacov.

Ak máte radšej prírodných pomocníkov vyskúšajte odvar zo šalvie. Stačí jeden hrnček, trocha šalvie a 5 minútové lúhovanie. Polovicu odvaru vypite ráno a polovicu večer. Výsledky ale spozorujete až po niekoľkých týždňoch.

ZÁKLADOM JE ANTIPERSPIRANT

Fľakom a zápachu potu dokáže účinne predísť aj antiperspirant. Musíte si ale vedieť správne vybrať. Perpsi – Guard maximum 5 je extra silný a aplikovať ho stačí len 1-2 krát do týždňa.  Poskytne vám teda účinnú ochranu pred potením a zároveň je šetrný k pokožke. Aj keď má balenie iba 30 ml vydrží vám až 3 mesiace.