Endomondo – meraj si svoje športové výkony

App

Endomondo

Endomondo je aplikácia pre šport ako stvorená. Je to služba s dlhou históriou. U nás má priazeň veľa fanúšikov. Je kompatibilná snáď s každým mobilným telefónom. Hlavný vývoj sústredený predovšetkým na Android a iOS.

Endomondo ako tvoj osobný tréner. Základná verzia zdarma, ti ponúkne veľa možností a funkcií a to vrátane spolupráce s bluetooth hrudným pásom. Máš možnosť zdieľať svoje výkony na sociálnych sieťach. Sledovať a komentovať aj výkony priateľov.

Kúzla za príplatok

Kúzla začínajú až pri príplatkových premium službách. Tie sú dve. Prvá vylepšená PRO verzia mobilnej aplikácie. S touto po jednorazovej platbe získate možnosť intervalových tréningov. Nájdeš tam: vylepšené grafy, možnosť súperiť proti svojmu času alebo špeciálny nízkoenergetický mód šetriaci baterku. Táto verzia aplikácie stojí 5 € a je k dispozícii pre iPhone, Android a Blackberry.

Druhou možnosťou príplatku je upgrade na premium účet, ktorý stojí 3,2 € mesačne (platba na celý rok je lacnejšia). Najlepšou vlastnosťou premium služby je možnosť vytvorenia vlastného tréningového plánu. Na základe doterajších dát a cieľov, ktoré chceš dosiahnuť, vytvorí služba priamo na mieru presne pre teba. Bude to ako od osobného trénera.

 

Sleduj svoje výkony

V aplikácii môžeš sledovať ako sa ti darí plniť svoj plán. Priamo v telefóne uvidíš aký beh ťa dnes čaká. Ďalšími prémiovými funkciami sú nastavenia tepových zón, vylepšená analýza tvojich výbehov. Čo sa mne páči je možné schovať všetky reklamy.

 

Výborná vlastnosť aplikácie Endomondo je porovnávanie výkonov s ostatnými. Keď niekto pobeží trasu podobnú tvojej, zobrazí sa ti pri nej jeho čas. Hneď uvidíš, ako si na tom. Sám si tak môžeš napríklad prebehnúť trasu nejakého preteku a porovnať sa s časmi ostatných. Aj keď oficiálne preteky prebehli už dávno, hoc aj pred pol rokom. Dobrou správou je, že ani pri Endomondo aplikácii nechýba možnosť importu / exportu dát a namerané výbehy teda zostávajú tvoje.

Endomondo sa mi páči, že je doslova nabité funkciami. Páči sa mi možnosť tvorby vlastného tréningového plánu. V zozname sú snáď všetky existujúce športy. Takže je z čoho vyberať pri svojich tréningoch. Najčastejšie Endomondo ľudia používajú asi na beh. Ja ju používam aj na bicykel a korčule.

Baví ma posúvať svoje športové hranice smerom hore. Pridaj sa k nám.


Sleduj nás aj na FB fanpage a žiadny článok ti neunikne.