Hrdina v obchodnom centre a šok malého chlapca

Jedného krásneho dňa, keď sa mi nepodarilo dočkať sa zákazníčky, s ktorou sme mali prebrať tvorbu jej novej webstránky a aj vďaka tomu som mohla zažiť niečo neuveriteľné čo skutočne dokáže napísať len samotný život.

Sedela som v kaviarni a čakala na pani, ktorej sa nedalo ani len dovolať, lebo telefón nechala doma a zakaždým mi to zodvihla len jej sestra, ktorá mi vždy povedala to isté:”Žiaľ ešte neprišla” Nebudem predsa nahnevaná – povedala som si. Tak som si objednala od milej čašníčky čaj a z tej čakajúcej chvíle vznikol zaujímavý článok a ešte som prečítala veľkú časť jednej mojej obľúbenej knihy. Ja viem si zvedavý/vá je to kniha Triumf od Petra Sasína. Veľmi zaujímavá kniha odporúčam ju každému.

Keď ma to čakanie na “zázrak”, že predsa len stretnutie bude, prestalo už baviť tak som zaplatila a išla preč. Keďže sa veľmi nezvyknem potulovať po obchodných centrách a skôr tam chodím na obchodné stretnutia tak som si povedala, že teraz je tá správna chvíľa a tak sa pozriem čo tu majú.

Hrdina

Ako sa tak prechádzam po obchodnom centre tak si uvedomujem tie davy ľudí a aj to, že ma to nebaví a mám chuť odtiaľ doslova utiecť preč. Tieto inštitúcie vôbec nie sú pre mňa 😀 Prechádzam okolo schodov a tam ide predo mnou taká zdanlivo obyčajná rodinka s malým chlapcom. Chlapec mohol mať tak 3 až 4 roky. Oproti nim a teda aj mne kráčal mladý muž. Pomyslela som si: “Asi ma pod pazuchami schovaných ježkov” – mal tak ruky od seba 😀 a usmiala som sa. Bolo vidno, že chodí cvičiť a má to rád. A tak sa aj v tomto znamení niesol. Prešiel okolo rodinky a chlapca a ten ho z údivom a zatajeným dychom pozoroval. Keď prešiel za nich ten malý drobec so šokujúcim a obdivným pohľadom povedal rodičom: “Aha, mami, oci to bol hrdina!!!” a súčasne ako to vravel prikyvoval hlavou.

Ten mladý muž to už asi nepočul lebo inak by sa ešte viac nafúkol a to by už asi uletel 😀 V každom prípade si myslím, že by ho to potešilo a možno jeho najbližší nick vo virtuálnom svete by bolo: “Ja som hrdina”.  No ten malý chlapec ma tak krásne pobavil. Bol úžasný. Myslela som na to ešte pár dní a tak som sa rozhodla ti o tom napísať.

A takto sa možno chlapcove predstavy pretvorili do reality v momente, keď takmer vykríkol:”Hrdina”

Máš aj ty podobný zážitok. Napíš mi o ňom a rada ho sem uverejním 🙂