Investovanie podľa rozloženia rizika

investovanie

Niekto ti daroval veľkú sumu peňazí. Alebo si ju vyhral, zdedil to teraz nie je dôležité. Môžeme sa pobaviť o sume napríklad 100 000,- Eur. Sú tvoje. Môžeš s nimi naložiť ako uznáš za vhodné. Čo s nimi spravíš? Väčšina odpovedí by možno znela: „Vyplatím dlhy. Pôjdem na dovolenku. Kúpim si byt. Kúpim si to čo som si nemohol doteraz. …“ Niekto sa rozhodne investovať do seba. Teraz nemám na mysli kúpiť si super značkovú kabelku. Ja verím, že niekoho napadne aj to, že by z nich mohol spraviť 200 000. Investujem!

Investovanie do vedomostí je to čo ťa dokáže posúvať za hranice tvojich možností. Naučíš sa niečo nové. Môžeš testovať nové znalosti a práve tie ti vedia napríklad zarobiť aj ďalšie peniaze. Peniaze, ktoré my ľudia potrebujeme a chceme na uspokojovanie svojich základných ľudských potrieb, túžob a snov.

Od niekoho si azda ešte naposledy počul vetu, že do iného človeka investoval toľko energie a z neho aj tak vraj nič nie je. Je veľmi pravdepodobné, že to čo od neho chcel nebol jeho najvyšší cieľ, ktorý daný jedinec mal potrebu dosiahnuť.

Investovanie peňazí

Investície sú podľa mňa úplne všade. Investujeme čas, energiu, časť seba, peniaze, … Pozrime sa v krátkosti na investovanie peňazí. Je to veľmi rozsiahla téma. Čo je to investovanie? Vloženie určitého vkladu za účelom jeho zhodnotenia. Zhodnotiť peniaze je možné viacerými spôsobmi. Investovaním do nehnuteľnosti, akcií, nerastov,… Tieto si však vyžadujú väčšiu prvotnú investíciu.

Ak máš však menej voľných finančných prostriedkov sú vhodnejšie a rozumnejšie peňažné investície. To či budú dlhodobejšie s nižšou mierou rizika alebo sa rozhodneš pre krátkodobejšie s vyššou mierou rizika je už len na tebe. Tak ako v každej peňažnej investícii treba poznať svoj cieľ. Teda to čo chceš dosiahnuť. Koľko by si mal mať na konci projektu. Ja si myslím, že tieto veci treba zodpovedne plánovať.

Keď máš v týchto veciach jasno tak už len stačí vybrať si správneho obchodného partnera pre svoje investície. Niekoho kto ti dá presne to čo chceš ty!


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.