Kruhový tréning

Keď som prvý krát počula o pojme kruhový tréning tak som si pod tým samozrejme niečo predstavila. Poznala som tzv. kruháč z fitka. No na trampolínkach predstaviť si kruhový tréning to mi nejak nešlo. No keďže to rieši moja obľúbená inštruktorka Katka z Martina, ku ktorej som kedysi dávnejšie chodila na hodiny Tae-bo tak som do toho išla s radosťou a  nadšením.

Prvá hodina prebehla tak, že som bola síce nadšená a super unavená no zároveň som bola tak domotaná, až som mala pocit, že sa snáď ani nedostanem domov. (preháňam 🙂 bolo to super)

Nikdy som nebola veľmi na tieto aeróbne cvičenia skôr na tvrdé športy a tak mi pár tréningových hodín trvalo zosynchronizovať si vlastné ruky z nohami 😀 Trvalo mi to približne 2mes (1h do týždňa) kým to bolo podstatne lepšie. Aj teraz sa mi stáva, že to nejak nejde zosynchronizovať no keď sa nad tým prestanem zamýšľať tak to ide aj skoro samé 🙂 a vtedy je to super.

Kruhový tréning na trampolínkach je super šport. Človek si precvičí komplet celé telo a to že nás Katka fakt nešetrí je super. Tréning sa skladá z niekoľkých častí 🙂 Zahriatie, rozdanie cviku na každú trampolínku, potom cvičíme určitý čas na svojej trampolínke pridelený cvik a po signále inštruktorky sa presúvame na ďalšiu trampolínku dohodnutým smerom, po celom kruhu zaparkujeme na tej vlastnej a inštruktorka rozdá opäť cviky po trampolínkach avšak tieto sú už viac silové, tie predtým sú viac kardio, tréning končí posilňovacími cvikmi a strečingom.

Je to makačka a zároveň super zábava. Keď cvičím tak často odkukávam od lepších “kolegýň” ako to správne robiť a ako sa ešte viac zlepšiť a práve včera som si všimla, že najlepšie na tom je to, že keď každý cvičí svoj cvik tak to vyzerá ako neskutočný chaos a nestranný pozorovateľ by možno povedal, že to nemá zmysel lebo si každá robíme čo chceme a pritom je to krásne organizované cvičenie 🙂

Kto máte chuť nech sa páči do Martina do Fit-zóny, nájdete ju v OC Tulip. Cvičenie je vhodné ako pre dámy tak aj pre pánov.

Vo Fit-zóne si každý nájde pre seba vhodnú športovú aktivitu.