Motivácia – Ochutnávka šťastia 2015 v Žiari nad Hronom

Motivácia

to je to čo nás okrem veľkých snov a želaní ťahá ráno z postele. Ach ako sa mi nechcelo ráno vstávať. Bol víkend a predstava, že mám ráno skoro vstať a trepať sa niekam takmer 50km na celý deň v tom krásnom počasí mi nerobila dobre len dočasu, kým som si spomenula prečo vlastne vstávam. Vyskočila som z postele a …

Už tretí ročník skvelého motivačného festivalu, ktorý sa konal prvý októbrový víkend v Žiari nad Hronom. To bola Ochutnávka šťastia. Nebuďte smutní, že sa niečo skončilo veď iné sa určite niekde začína. Stačí byť bdelí a chodiť s otvorenými očami. 

Počas dvoch dní predstavilo svoj príbeh niekoľko zaujímavých ľudí, každý svojim špecifickým spôsobom. Hovorili o tom ako si začali plniť sny. Ako začali svoj vysnívaný biznis alebo o tom ako zmenili svoje myslenie a tým sa im zmenil celý život, lebo pochopili, že ak chcú v živote niečo zmeniť treba začať od seba.

Po minulom druhom ročníku, na ktorom sa mi podarilo zúčastniť, som sa osobne tešila opäť na celý víkend no určite najviac pozornosti priťahovali Mark Džirasa a Peter Sasín. Sú to profesionáli vo svojom obore. Mark už 20 rokov pôsobí v biznise profesionálneho a osobnostného rastu a psychológie úspechu. Mark sa žiaľ nemohol dostaviť. No namiesto toho prisľúbil celodenný seminár. Termín je zatiaľ neznámy. Bude zverejnený hneď ako to bude možné.

Tretí ročník priniesol rovnako okrem už vyššie spomínaných osobností ďalších zaujímavých ľudí. 

Prvý deň

začal pre mňa dovtedy neznámym rečníkom menom Miroslav Zaťko je autorom knihy “Je ľahké spraviť zvislú čiarku”, porozprával nám ako on urobil hrubú čiaru vo svojom živote, a tak začal žiť šťastný a plnohodnotný život. Bolo to rozprávanie na zaujímavú tému z bežného života.

miroslav zatko

Po pánovi Zaťkovi nasledoval Michal Siklienka, ktorého príbeh bol dojímavý a úsmevný zároveň a mala som mu trochu za zlé lebo mi pripomenul časť mojej smutnej minulosti a tak sa mi počas rozprávania jeho osobného príbehu kotúľali slzy po lícach … Je to úspešný podnikateľ a majiteľ firmy Siky Gardens, okrem smutných vecí z jeho života nám prezradil asi možno plniť svoje sny.

Michal Siklienka

Čoraz viac slávnejšia Eva Urbaníková – Evita, mala svoj priestor hneď po dvoch príbehoch dvoch pánov a to po obednej prestávke. Pred obecenstvom odkryla časť svojho života a duše a povedela o svojej životnej ceste a jej úskaliach, ale i úsmevných príbehoch s deťmi a rodičmi. Bolo to pútavé rozprávanie zo života plné zaujímavých informácií.

Eva Urbaníková - Evita

Namiesto Markovej časti prišli orgranizátori s nápadom vyhradiť hodinu až hodinu a pol očiste vlastnej duše s riadeným uvoľnením čo vyzeralo asi tak, že pani, ktorá sa zaoberá budhismom a meditáciami nás nasmerovala za prítomnosti príjemnej relaxačnej hudby do stavu ako prestať premýšľať a nechať myšlienky oddychovať prípadne len tak voľne plynúť. Pre mnohých z nás to bola to nová skúsenosť v tomto uponáhľanom svete venovať hodinu sebecky len tak sebe a vlastnej duši. Bolo to úžasné 🙂

Veríte tomu? Toto všetko sa stihlo udiať v sobotu a keďže vždy niečo končí a niečo nové začína na druhý deň nás čakalo pokračovanie tejto fantastickej akcie.

Druhý deň

V nedeľu sme začali o 9:00 jogou smiechu čo bolo tak iné a tak úžasné, že to treba zažiť. Všetci čo sme boli prítomný sme sa premiestnili na pódium lebo tam bolo viac miesta ako pod ním. A tam nám pán Ľubor Foltán smiechu ukazoval uvoľňujúce cviky, ktoré mi pripomínali z časti DeepWork a z časti aj Piloxing, ktoré pravidelne cvičím 🙂 Najviac sa medzi nami ujal asi pojem “kukaňa” – bolo to cvičenie kedy zakryješ rukami tvár tak aby si videl/la cez prsty na cestu 🙂 a blúdiš priestorom s tým, že keď niekoho stretneš tak otvoríš “kukaňu” a miesto pozdravu sa zasmeješ. Bola to neuveriteľná zábava a toto bolo len jedno cvičenie 😀

Keď sme sa poriadne zasmiali nasledoval numerológ Milan Repák, ktorý nás tiež svojim vystupovaním veľa krát poriadne pozabával. Zažila som ho už minulý rok a bol fantastický. Rozprával o význame čísel v našom pracovnom i osobnom živote a vplyv na vzťahy a komunikáciu. Vedel ste, že keď ti niekto povie, že si absolútna nula mali by si sa mu poďakovať so slovami:”Ďakujem, som veľmi rád, že si si to všimol. Nula je dokonalosť. Presne tak ako ja. Som dokonalý.”

Milan Repák

Už počas numerologického vstupu som si všimla, že prišiel Peťo Sasín. Je to môj top obľúbený rečník a veľmi som sa na neho tešila. A tak hneď po kratučkej prestávke vybehol na pódium a znova ma očaril informáciami a príbehmi, ktoré rozprával. Cez prestávku som samozrejme stihla ukoristiť spoločnú fotku.

motivácia - blog.zuzy.info

Niektoré príbehy poznám z jeho vysielaní o NLP, robí ich spolu s Ivetkou Klimekovou, ktorá je zároveň aj spolumajiteľka spoločnosti NLP akadémia, kde taktiež spoločne menia ľudom životy a pomáhajú plniť ich sny a ciele. Celý čas kým rozprával som mu tak ako vždy “visela” očami, ušami aj dušou na perách aby mi náhodou nič neuniklo 🙂 Znova to bol úžasný zážitok a teším sa na ďalšie Peťove rozprávanie. Stretli sme sa aj v zákulisí a mali sme si veru čo povedať všetci traja. Bolo to fantastické stretnutie. Rozprávali sme sa o bežných veciach. Sú to úžasní ľudia. 🙂 Peťo hovori ešte na pódiu o knihe Triumf, ktorú napísal asi tak pre rokom a znova sa k nej idem vrátiť, lebo je super. A je tam popísaný vesmírny pingpong, ktorý som som už dávno netrénovala a tak som cestou domov spustila na vesmír: “pošli mi tigra” – nič sa nestalo a keďže som sa musela sústrediť na šoférovanie aj som na to zabudla. Doma som prestúpila do druhého auta a išli sme s priateľom do mesta niečo vybaviť. Cestou ma napadlo:”Hej vesmír dnes nemáš náladu sa so mnou hrať? Ani toho tigra si mi neposlal.” V tom som sa rozosmiala lebo som zbadala na palubovke auta tigra 😀 Máme tam položenú bábiku Anne Geddes – tigríka 😀

tigrik

Žiaľ pre drobné pracovné povinnosti som nestihla zvyšných dvoch rečníkov kým boli: Klaudia Valušková, ktorá je jediná žena medzi auto-predajcami a momentálne celú svoju energiu venuje Škoda Handy centrám s pôsobnosťou po celom území SR. A druhým bol: Tomáš Masaryk, ktorého príbeh som chcela počuť lebo ma zaujalo jeho krátke predstavenie na plagáte na akciu, no verím, že ešte budem mať tú česť. Je to talentovaný futbalista, dnes už úspešný para olympionik v tenise a obchodník s celým svetom, ktorému lekári po ťažkej autohavárii nedávali veľkú šancu na prežitie, po ktorej ostal na vozíku.

Tomáš uzavrel príbehy zaujímavých ľudí počas víkendu v Žiari nad Hronom. Verím, že skvelý motivačný festival Ochutnávka šťastia sa bude konať aj takto o rok. Už teraz sa teším. A ak si tam nebol tak si to poznač a sleduj stránku Mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom a včas sa dozvieš potrebné informácie aj o iných zaujímavých akciách.