Nákladné autá a ťahače

Patrím do kategórie šoférov a tiež mi sem tam zavadzajú nákladné autá na ceste. Avšak patria tam rovnako ako tie naše malé približovadlá. Je obdobie kedy ich dokonca rada stretnem a to je večer. Vtedy krásne svietia a vyzerajú ako keby viezli darčeky. Teraz so mnou možno mnohý nebudete súhlasiť, no veľa šoférov si vôbec neuvedomuje že práve tieto ťahače nám pomáhajú v presúvaní rôznych tovarov, vecí a hlavne potravín po pozemných komunikáciách.

Ťahače

Buďme trochu viac tolerantný aj voči vodičom veľkých áut. Uvedomme si, že šoféri týchto niekedy doslova kolosov trávia na cestách aj niekoľko týždňov a nákladné vozidlá sú ich akoby druhým domov. To že tam mnohý majú autochladničku, posteľ a aj iné užitočné veci pre väčší komfort, ešte neznamená, že sa tam cítia ako doma. Ja viem, že krása na týchto autách nieje až tak dôležitá ako ich funkčnosť, avšak mne sa páči ako si ich niektorí vodiči vedia vysvietiť a vyzdobiť krásnych grafickým dizajnom. Aspoň to na cestách vyzerá dobre.

A presne toto ma tak trochu prinútilo premýšľať nad tým, aké nákladné vozidlá by boli súčasťou auto parku v mojej firme, keby som vybudovala prepravnú spoločnosť. Osobne sa mi páčia značky Scania, Volvo alebo Mercedes, takže by som ho vyskladala z jednej nich. A hodili by sa mi aj menšie nákladné autá napríklad značky Iveco – na prepravu menších tovarov, alebo uspokojenie potrieb zákazníkov v bližšej vzdialenosti.

Nákladné autá

Na internete som našla aj návesy na predaj, ktoré sa mi dokonale hodia k mnou vybraným ťahačom. Už len nájsť poriadne ťahače. Na rozbeh firmy by nám stačili aj ojazdené. „Nie sú to veru lacné autá“ – pomyslela som si. A v tom som našla možnosť kúpiť tieto krásne veľké užitočné autá na leasing. Predaj nákladných vozidiel je celkom horúca téma vo firmách, ktoré potrebujú presúvať svoj tovar aj medzi svojimi pobočkami. Mám jednu známu, ktorá vlastní prepravnú spoločnosť a tak som jej mohla dať aspoň pár dobrých tipov na nákup nových áut do jej firmy.