DeepWORK ®- holistické cvičenie pre každého

deep work

DeepWORK ® je aspoň podľa mňa jedno z tých najúžasnejších cvičení. Je to holistický tréning, ktorý vyvinul Robert Steinbacher. Kombinuje atletiku, jednoduchosť, náročnosť a je to úplne jedinečný cvičebný program, kde prechádza tréning piatimi elementami plný energie. Končí sa vo vode. Ak mi neveríš otestuj aspoň jeden tréning a uvidíš aký budeš mokrý. Celý tréning je založený na princípe Yin a Yang. Kombinuje fyzické a psychické protiklady funkčného tréningu.

DeepWork ®,

kombinuje know-how z cvičení bodyART a IRON SYSTEM. Inak bodyART to je tiež celkom slušná makačka, príde mi to ešte namáhavejšie ako DeepWork®. Mala som tú česť otestovať na jednej super akcii v Bratislave asi pred pol rokom.

Deep Work® je čistý funkčný skupinový tréning bez akýchkoľvek pomôcok. Vystačíš si s vlastným telom a jediné čo potrebuješ je podložka na cvičenie, uterák a samozrejme voda na pitie – ideálne čistá prípadne nejaký iontový nápoj.
Teraz ti niečo prezradím. Takto pred rokom som mala dostatočne veľké problémy s jednou rukou.

Jednoducho mi v nej prasklo pri obyčajných zhyboch. Nič ma nebolelo, nič som necítila, žiadnu zmenu. Asi po cca 5mes som nemohla od bolesti ani spať. V noci som sa budila, nevyspala som sa, bola som z toho nervózna. Až táto bolesť ma donútila navštíviť lekára. Hneď ako ma začali „vláčiť“ po kadejakých vyšetreniach som to oľutovala. Bolesť stále neustupovala. Dali mi lieky na tlmenie bolesti. Nezabrali.

deepwork

Rehabilitácia

Na rehabilitácii sa ma sestrička pýtala, že prečo ma tam poslali, keď rozsah ruky mám krásny a stavbu tela úžasnú. Hneď skonštatovala, že určite športujem. Traja lekári mi zakázali cvičiť. Nemala som pocit, že vedia čo vravia. Išla som podľa nich do veľkého risku.

Začala som chodiť na DeepWork®. Veľmi sa mi páčil. Obmedzovala ma tá ruka, nevládala som sa sa na nej poriadne udržať. Všetko len do času. Aj bolesť je dočasná. Toto si pamätaj, keď sa ti prihodí niečo zdanlivo zlé. Časom som si uvedomila, že už prespím celú noc bez bolesti. A aj moje tréningy boli zábavnejšie lebo som viac vydržala. A aj na tej jednej boľavej ruke – zo začiatku zo zaťatými zubami.

Poviem ti stálo to zato. Ruka je vyliečená. Tréningy tohto druhu si užívam plnými dúškami. Občas si dám dve hodiny po sebe a to je teda výkon.

Robert Steinbacher

Je je to bývalý gymnasta a svoju kariéru naštartoval v jednej z najprestížnejších tanečných akadémiách v New Yorku. Má za sebou takmer desaťročia medzinárodných skúseností a to už od roku 1994. Prešiel si skúsenosťami ako inštruktor, moderátor, choreograf a aj medzinárodný učiteľ jogy.

Vyštudoval pohybového terapeuta pre osoby zo zdravotným postihnutí čo ho inšpirovalo k tréningovému systému bodyART® v roku 1995 a zároveň je zakladateľom bodyARTschool.

deepwork

Po celom svete sa cvičí tento úžasný šport, ktorý pomáha aj pri stabilite v iných športoch. K nám do Európy sa dostal od roku 2010. Tam kde chodím cvičiť sú tieto hodiny stále plné. Ľudia sú ochotný dokonca zapisovať sa aj na čakačky. Toto je šport, ktorý ti dá viac ako len si poriadne zamakať. Rozhodne ti odporúčam minimálne ho otestovať sám pre seba.


Sleduj nás aj na FB fanpage a žiadny článok ti neunikne.