Najlepšie scénky – Kaiser a Lábus

kaiser a labus

Vďaka jednej dobrej duši z mesta Žiar nad Hronom, kde sa v Mestskom kultúrnom centre konalo toto podujatie, som sa dostala k lístkom na túto kultúrnu akciu.

Žiar nad Hronom (do r. 1955 Svätý Kríž nad Hronom; nem. Heiligenkreuz an der Gran; maď. Garamszentkereszt) je okresné mesto ležiace na pravom brehu rieky Hron v Banskobystrickom kraji na Slovensku. V minulosti bolo poľnohospodárskou obcou, no po druhej svetovej vojne sa z obce stalo moderné mesto. Bola tu vybudovaná jediná hlinikáreň v bývalej Československej socialistickej republike a vďaka výrobe hliníka sa mesto Žiar nad Hronom dostalo do povedomia. Celá hlinikáreň bola súčasťou závodov SNP. V súčasnosti v industriálnej časti pôsobí viacero firiem, pričom niektoré časti starého závodu už nie sú používané. (zdroj:wikipedia)

Mestské kultúrne centrum v Žiari nad Hronom je obrovská budova, ktorú nemôžeš prehliadnuť. V blízkosti sú asi štyri veľké obchody, takže môžeš pred prípadne po skvelej akcii aj dobre nakúpiť. Chodievala som do tejto budovy na skvelé akcie “Ochutnávka šťastia“, ktoré sa konali pár rokov dozadu. Boli to úžasné akcie. Mám pocit, že vďaka “hlavnej organizátorke” (PhDr. Michaela Pribilincová, PhD.,riaditeľka Mestského kultúrneho centra) sa tu dejú samé úžasné kultúrne akcie pre deti aj dospelých.

Po príchode do sály, kde som do teraz ešte nikdy nebola som oba ohromená nádherným stropom. Ligotalo sa tu osvetlenie z niekoľkých lámp. Zišlo sa nás tam veru hodne. Odhadom tak niečo okolo 150 ľudí v rôznych vekových kategóriách. Umelci mali vďačné publikum.

žiar nad hronom

Najlepšie scénky

Štyri desaťročia a neohraničené množstvo smiechu. Známa dvojica hercov a zabávačov Oldřich Kaiser a Jiří Lábus svoje tvorivé jubileum slávia tak, ako sa patrí – na javisku a v plnej sile! Vychutnali sme si kultové scénky a nesmrteľné dialógy obohatené improvizáciou a charizmou. A ktoré slávne kúsky nás neminuli? Hodina dějepisu, Vozembouch, Ještěrka či Televizní hlasatel je len zlomok toho, čo nás v tento večer čakalo. Hudobným hosťom bola Dáša Vokatá.

Oldřich Kaiser (* 16. máj 1955, Liberec), patrí k známym českým hercom a základným kameňom českej televíznej zábavy. Vyštudovaný herec uspel ako v divadle (Rómeo a Júlia, Hráči, Byl to pták!,…), tak i vo filme (Obsluhoval som anglického kráľa, Tmavomodrý svet, Pouta, Klauni, Červený kapitán,…) a opomenúť sa nedá ani jeho bohatá televízna a rozhlasová kariéra, najčastejšie po boku Jiřího Lábusa. Veď kto by nepoznal tituly ako Možná přijede i kouzelník, Ruská ruleta, Zeměkoule či
Nezapomenutelné scénky.

Čakali na nás rôzne scénky z minulosti hlavne z programu ako bol “Možná přijede i kouzelník”, ktorý bol na svoju dobu veľmi sledovaný. Vtedy som bola ešte malá a pamätám si, že u nás doma sa naň pozerala celá rodina. Bol jednoducho perfektný. Jednou zo scénok bola: Mucha.

Páni umelci začali zahrievacím kolečkom. Hra: Uhádni firmu alebo film. Spočívala v tom, že jeden alebo druhý predviedol kúsok a mali sme hádať čo to je za firmu alebo film. Na toto som sa ja osobne nechytala. Asi som príliš mladá.

kubrt

Príjemným prekvapením boli hudobné akože pauzy. Oldřich Kaiser hral na gitaru a neskutočne krásne na husle. Spolu tvorili s Dášou Vokatou takúto milú hudobnú vložku. Jeho hrou na husle som bola doslova ohromená. Bola to krása vidieť aj počuť.

Zábava sa stupňovala

Neskôr prišli už vyššie spomínané scénky z rokov minulých, avšak vôbec nie zabudnutých. Všetci sme sa príjemne bavili a veľa sa nasmiali.

Jiří Lábus (* 26. január 1950, Praha), je ďalší zo zástupu “musíte poznať” osobností. Český televízny, filmový, dabingový aj divadelný herec, ktorý si získal srdcia fanúšikov najmä svojim komediálnym talentom. Poznáme ho ako Rumburaka z obľúbenej Arabely, bohatého strýka z filmu Amerika alebo ako jeden z hlasov oceňovaného filmu Krysař. No zoznam jeho rolí je omnoho dlhší, nájdete v ňom tituly ako Všetci moji blízki, Klauni, Lotrando a Zubejda či trilógiu Slnko, seno,….

Celé predstavenie trvalo asi 2 hodiny. Extrémne rýchlo ubehli. Znamená to len jedno. Bola dobrá zábava. Mám rada tieto Žiarske akcie. Možno sa tam aj ja raz objavím na pódiu a ľudia mi budú tak nadšene tlieskať ako týmto dvom pánom umelcom.

jiri kaiser husle

Standing ovation

A na záver bol aj povestný standing ovation (potlesk v stoji). Áno zaslúžili si. Obaja už majú svoj vek. A? Vek je len číslo. Predviedli, že aj v pokročilom veku vedia robiť slušnú zábavu. Takže, ešte máš možnosť ich zastihnúť v inom meste na Slovenku. Prajem ti veľa zábavy.

A my sa možno vidíme na nejak ďalšej akcii v Žiari nad Hronom, alebo niekde úplne inde 🙂


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.