Nové auto môže byť ľahko žiadne auto

Tiež mi to príde miestami divné, že mám príbeh snáď na každú tému. Avšak ber to z rezervou, mám veľa známych. A toto je tiež príbeh niekoho iného a vlastne som rada, že nie je môj.Môj kamarát si kúpil nové auto po akom už dlhšie pokukoval. Vtedy to bol nejaký typ väčšieho rodinného vozu. Mne sa moc nepáčilo, no dôležité bolo, že im doma vyhovovalo. Mne sa v podstate nikdy nepáčila značka tohto auta.

Parkovali ho na sídlisku pred panelákom. Kde bolo aj veľa iných áut rôznych značiek. A celkom slušný pohyb ľudí. Nie však v noci. Tak si predstav kamarátovi to auto nevydržalo veľmi dlho. Bol z toho naštvaný, lebo do jedného krásneho rána, jednoducho zmizlo. Nahlásil krádež na políciu, avšak auto nikdy nenašli. Ani neviem či ho mal poistenené alebo nie.

Keďže auto nevyhnutne potreboval pre svoju rodinu, kúpil si v rekordne krátkom čase druhé. Samozrejme po tejto nemilej skúsenosti si zobral inú značku. Čo viem má ho doteraz a už ho posunul manželke a on si kúpil ďalšie, také, ktoré sa mu viac hodilo na jeho nový biznis.

Či už poistenie proti krádeži auta mal, alebo aj nie. To je teraz už jedno. Už to bolo dávno. No poučením pre všetkých majiteľov vozidiel by malo byť, že to nie sú peniaze vyhodené do vzduchu. Nakoľko je rozdiel kupovať za hotovosť alebo na lízing auto nové keď ho potrebuješ alebo ti poisťovňa uhradí škodu ti spôsobenú a potom je aj svet krajší. Poistka proti krádeži auta sa oplatí a to bez debaty.

Okrem zákonnej PZP, ktorú sme ako vodiči nútený platiť, veď už v názve má slovo „povinné“ a nemáš tam žiadne benefity, je skutočne lepšie si priplatiť aj ďalšiu poistku. Možno už teraz sa zamýšľaš nad tým, že aj na seba máš spravenú poistku nielen úrazovú, avšak možno aj nejaké sporenie a iné doplnkové parádičky. Tak dopraj aj svojmu auto lepšiu starostlivosť a v konečnom dôsledku dopraješ aj sebe lepší spánok a pokoj v duši. Poistenie krádeže auta nie je tak nákladná položka pri tom čo všetko svojmu autu dopraješ. Bude už len ako taký bonus alebo čerešnička na torte.

Tvoje nové auto si to predsa zaslúži aby bolo s tebou v bezpečí.