Zariaď si detskú izbu podľa seba – kreativite sa medze nekladú

Deti majú veľkú fantáziu a nechávajú sa inšpirovať svojimi obľúbenými rozprávkami. Teraz je napríklad v kurze Ľadové kráľovstvo, Pepa pig a prípadne Máša a medveď. Ako to viem? Stačí sa pozrieť okolo seba. Hello Kitty nesmie chýbať. To hneď vidíš tam tričko, tam šiltovka, hrnček, pero a prenáša sa to úplne všade. V tom ošiali by deti mali najradšej všetko také či už sú to hračky, oblečenie alebo aj niečo väčšie ako je nábytok do detskej izby.

Rodičia však pozerajú viac do budúcnosti a počítajú s tým, že sa to ich dieťatku nemusí páčiť na veky a tak postele do detskej izby vyberajú z rozvahou prihliadnuc na moderné trendy a farby čo sa páčia ich deťom aby aspoň s časti vyhoveli ich želaniu.

Pamätám si, že keď som bola malá, mala som jednu úžasnú váľandu s úložným priestorom. Bola veľká a priestranná, alebo mi aspoň vtedy tak pripadala. Na tu dobu to bola mega moderná posteľ. A potom prišla sestra a už som nemala váľandu. Mali sme poschodovú posteľ. Keďže som bola staršia zabrala som horné poschodie. To bolo niečo. Ten výhľad a ten komfort, nádhera. No už som zase o čosi väčšia a nemám väčšiu poschodovú posteľ, človek by povedal, že tak vekom postúpi vyššie. Na tretie poschodie alebo nie? 😀 Už spím zase v posteli čo je nižšie k zemi. A v tej mojej obľúbenej posteli spáva neter a ešte s akou radosťou. Povedala, že sa jej tam dobre spí, že sa nikde nevyspí tak dobre ako na mojej posteli. Milá.

Detské postele rovnako ako hračky a nábytok už výrobcovia robia od výmyslu sveta. Dlhé, široké, malé aj vysoké. Dokonca som videla už aj také so šmýkačkou. A veľmi sa mi páči ak má niekto len jedno dieťa alebo má väčší priestor taká posteľ čo má schodíky ako úložný priestor. Dole je stôl a hore je posteľ. To je také hravé a zároveň veľmi praktické. Myslím, že to v deťoch už podporuje aj trochu upratovacích návykov. A vôbec nevadí ak má takú posteľ aj do puberty.

Skrinky sú rôzne farebné, rôzne tvarované a ešte aj na tých úchytkách a madlách sa vedia pekne kreatívne vyšantiť. Veď aj deti sú hravé a záleží nám na tom aby boli šťastné a spokojné. A teda aj my ako rodičia vymýšľame a hľadáme pre ne kadejaké rôzne kúsky, ktoré by ich zaujali na niekoľko rokov a boli zároveň prakticky využiteľné. To nieje len plyšová hračka – môže to byť plyšová hračka, na ktorej je možné sedieť. To nieje len posteľ – môže to byť skvelý detský „pracovný“ kútik, napríklad neskôr aj na robenie úloh.

Či už je to posteľ, hračky alebo iný nábytok kreativite sa medze nekladú. Tak čo si vyberieš pre svoje deti. Ako ich potešíš ty?