Obraz z fotky ako pekný darček

obraz

Možno máte za sebou nádhernú dovolenku s rodinou alebo priateľmi. Domov ste si priniesli veľké množstvo fotografií. Teraz si možno kladiete otázku čo s nimi? Nechať ich len tak na SD karte? Nechať ich na externom disku alebo na disku v mojom počítači?

Čo takto fotoobraz? Už ste o tom počuli?

Pamätám si keď som bola ešte malé dievčatko. Neboli takéto možnosti. Spraviť fotku, hneď ju vidieť. Podľa potreby prefotiť. Boli filmy do fotoaparátov. Mali 24 alebo 36 obrázkov. Boli čiernobiele. Na farebný vedel fotiť len poriadny profík. Žiadne automatické zaostrovanie.

Vtedy nikto nevedel ako to dopadlo. Ako sa tváril alebo či bola dobrá kompozícia svetla a tieňov. Musel si počkať. Vyvolávanie fotiek pripomínalo mágiu.

Fotenie je umenie aj dnes

Už mnohé mobilné telefóny majú lepšie vstavané objektívy ako obyčajné digitálne fotoaparáty. Veľa ľudí nafotí čo treba a nechá to v telefóne. Je to pohodlnejšie. A čo ak to nie je až tak bezpečné. Čo ak sa stane to čo mne.

Pri jednom update softvéru mi skolaboval telefón. Takmer celý deň mi trvalo kým som ho opravila. Výsledok? Prišla som o päť mesiacov dát. Päť mesiacov fotodokumentácie života malého dievčatka. Smutné? Veľmi smutné. Po tejto skúsenosti zálohujem často.

Vybrala som tie najkrajšie fotky a nechala si ich vytlačiť. Rozhodla som sa, že to budem robiť opäť po starom. Je pekné ukazovať fotky na mobilnom telefóne, tablete či počítači. Ešte krajšie je ich v kruhu rodiny pozerať vo fotoalbume.

Obraz z fotky

Prerobili sme byt a ja som vyberala obraz na jednu prázdnu smutnú stenu. Chodila som po obchodoch a stále som nemohla nájsť to čo by sa mi páčilo. Chcela som tam mať toto krásne dievčatko. Riešenie som našla. Fotoobraz na plátne. Táto myšlienka sa mi veľmi páčila.

Vybrala som si obraz na stenu z fotky. Vybrať fotku, ktorá mi pripadala najvhodnejšia bolo ľahké. Pomáhala mi malá slečna. Od teraz už viem, že je to aj ten najkrajší a najvďačnejší darček pre mojich blízkych a priateľov. Každý má vo svojom albume alebo počítači krásne fotky, ktoré môžu zdobiť a nádherne dotvoriť teplo jeho domova.