Originálne fotky: Čo robiť, aby ste nestratili inšpiráciu?

originálne fotky

Stáva sa to aj tým najlepším fotografom. Fotenie pre vás predstavuje milovanú činnosť. Nachádzate stále nové a lepšie veci, ktoré by ste mohli odfotiť. Čoskoro ale príde chvíľa, kedy si vaše nadšenie vezme voľno a vy máte pocit, že fotíte dookola to isté. Dobrou správou je, že fotenie je jednou z neustále sa vyvíjajúcich oblastí. Každý deň príde nová technika, funkcia, vybavenie, čo vás môže inšpirovať k nápaditým fotografiám. Ako teda nestratiť niť inšpirácie? Alebo čo robiť, aby ste ju znova našli?

Foťte pre radosť

Aj keď je skvelé zarábať si na živobytie koníčkom, vaša tvorivosť si to už myslieť nemusí. Začnite sa preto znova venovať osobným projektom. A to takým spôsobom, ktorý vám umožní znova sa do fotenia zamilovať bez akýchkoľvek očakávaní alebo nátlaku. Môže ísť o projekty, ktoré trvajú roky alebo o také, ktoré dokončíte o mesiac. Nezáleží na tom, čo si zvolíte. Vyberte si ale tému, ktorá je blízka vášmu srdcu.

Foťte bez cieľa

Vezmite si foťák – či už je to digitálna zrkadlovka, kompakt alebo len smartfón – a foťte. Zachyťte foto portrét svojej susedy, odfoťte čarovnú krajinu, ktorá sa rozprestiera pod kopcom, zájdite na oslavu a spravte novomanželom svadobné foto.

Niekedy sa vám podarí vytvoriť niečo dokonalé práve vtedy, keď o tom príliš neuvažujete. Každopádne, zmysel fotenia bez cieľa, je vychutnať si cestu a proces, ktorému ste kedysi tak prepadli. Pretože práve výsledky často bývajú príčinou stresu a zabijakom inšpirácie.

Kreativita nie je vždy o umení

Niekedy nemusí mať vaša tvorivosť s umením nič spoločné. Práve naopak, môže ísť o niečo, čo vytvoríte vlastnými rukami. Aj preto kreativitu dnes nájdete všade – vo varení, cvičení, záhradkárstve, písaní do časopisu alebo v dlhej prechádzke, počas ktorej budete skúmať miesta a ľudí a znova získate odpoveď na otázku „Ako začať fotiť“.

Navštívte e-shop AQT.sk a zadovážte si vhodné foto príslušenstvo za prijateľné ceny, vďaka ktorému budú vaše fotky kvalitnejšie a originálnejšie.