Osvetlite svoj dom inteligentnejšie

žiarovky

PHILIPS HUE

 1-1.jpg

 

21. storočie prináša so sebou veľa nových moderných technológií, ktoré nám spríjemňujú život a robia ho jednoduchším a pohodlnejším. Medzi najnovšie trendy nielen v oblasti osvetľovania je využívanie diaľkovo ovládaných technológií, stále viacej obľubujeme LED svietidlá s možnosťou stmievania a zmeny odtieňov bielej, dokonca až výber z rôznych farieb farebného spektra.

Philips prináša na trh sériu LED svietidiel HUE, ktoré splnia všetky požiadavky modernej doby. Očakávať môžeme neustály rast tejto sekcie svietidiel, ktoré postupne zaplavia svet.Philips Hue je unikátom na trhu. Hoci existuje viacero iných výrobcov, ktorí ponúkajú smart LED žiarovky, ani jeden nezašiel so smart svietením tak ďaleko, ako Philips.

Základ – HUE Brirdge – srdce a mozog systému

2-1.jpg

HUE Bridge je srdcom systému Philips HUE. Prepája mobilné aplikácie s vašimi HUE žiarovkami a svietidlami, respektíve
všetkými svetelnými zdrojmi z rady HUE. Využíva WI-FI technológiu cez váš router a môžete naň napojiť až 50 svetelných zdrojov HUE naraz. Bridge spolupracuje s mnohými inými aplikáciami systému HUE (v súčasnosti je na stiahnutie okolo 270 aplikácii), vďaka ktorým je možno kontrolovať maily, sledovať spravodajstvo, počasie a mnoho iného. Keď vlastníte Apple TV alebo iPhone, je možné svietidlá ovládať aj hlasom pomocou rozhrania Siri.

3-1.jpg

 

Celý systém HUE komunikuje medzi aplikáciami v smartfónoch, bridgom a svietidlami cez ZigBee protokol. Svietidlá a žiarovky si cez ZigBee protokol odovzdávajú informácie medzi sebou a posúvajú po celom dome od jedného k druhému aj v prípade, že svietidlo práve nie je zapnuté. Takže sa nemusíte báť vzdialenosti smartfónu od ovládaného svietidla. 

Spárovanie svietidiel

Po pripojení bridgu k WIFI routeru si nainštalujete aplikáciu HUE (táto je zdarma na stiahnutie z Appstore alebo Google Play). V aplikácii si pripojíte a nakonfigurujete bridge. Po tomto jednoduchom kroku si dáte vyhľadať svietidlá (tieto musia byť pripojené
k elektrickej sieti a zapnuté). Aplikácia by mala automaticky všetky pripojené svietidlá vyhľadať. Svietidlá, ktoré nenašla apka automaticky, musíte nahodiť cez kód ručne. To znamená, že musíte do vyhradenej kolónky napísať krátke výrobné číslo každého zariadenia. 

4-1.jpg
5-1.jpg

Rutiny

Svietidlá pripojené do základnej aplikácie je možné pripojiť na tzv. rutiny. Tieto fungujú v základných nastaveniach. Viete si vytvoriť základné časové rutiny a rozhodnúť, ktoré svietidlá v ktorých miestnostiach budú zapínať a vypínať.

Najväčším plusom je však možnosť ovládania svietidiel na diaľku, hoc aj z druhého konca sveta. Potrebujete len internetové pripojenie, registráciu na www.meethue.com a HUE svietidlá u vás doma. Prihlásením na svoj účet môžete mať svoje svietidlá úplne pod kontrolou. Môžete buď manuálne zapínať konkrétne svietidlá kedy vám to napadne alebo vytvoriť dovolenkové Routines. To znamená, že pre jednotlivé svetlá nastavíte, aby sa zapli v určitom čase. Vytvoríte tým efekt, že ste doma, čo bezpochyby prípadných zlodejov odradí. 

5-1.jpg

 

Doplnkové a dekoračné svietidlá HUE

7-1.jpg

 

Náladové svietidlá Iris a Bloom sú praktické, dajú sa stmievať, možno ich spárovať s ktoroukoľvek prislúchajúcou aplikáciou HUE a tým nastaviť svietidlá tak, aby blikali v rytme hudby, blikli pri zvonení domového zvončeka, budíka alebo prichádzajúcej sms. A mnoho iného. Farbu svetla si nastavíte podľa vašich požiadaviek. Pre vytvorenie svetelnej scény je potrebné svietidlá
pripojiť cez bridge do aplikácie.

Výbornú atmosféru doma, či vonku na terase vám vytvorí nabíjateľná lampička HUE Go. Lampička sa dá nabiť a potom ju môžete umiestniť a používať kedykoľvek a kdekoľvek. Po 1,5 hodinovom nabití vydrží bez zdroja svietiť až 3-6 hodín. Úplne sa nabije za 8 hodín. Na svietidle je samostatné ovládanie pre zmenu svetelných scén. Svietidlo Philips Hue Go obsahuje 7 patentovaných prirodzených dynamických efektov, bez nutnosti napojenia na Bridge. Ak svietidlo pripojíte do aplikácie HUE, vytvoríte množstvo svojich vlastných svetelných scén.

LED pás HUE – až 10 metrov

K doplnkovému osvetleniu patrí aj dvojmetrový LED pás LightSptrip Plus s inteligentnou technológiou HUE, ktorý je možno pripojiť do všetkých už existujúcich svetelných scén systému HUE. LED pás sa dá nastaviť vo všetkých odtieňoch farebného spektra (16 miliónov farieb). Je praktický, dá sa stmievať, možno ho spárovať s ktoroukoľvek prislúchajúcou aplikáciou HUE a spárovať ho s televízorom a vytvoriť kinoefekt u vás v obývačke. Tento LED pás je možné pomocou ďalšieho jednometrového LED pásu LightStrip Plus predĺžiť na dĺžku až 10 metrov.

Príslušenstvo k HUE

Snímač pohybu Motion Sensor

Moderná a veľmi praktická vec je snímač pohybu HUE. Je napájaný batériami a úplne bezdrôtový, takže ho môžete umiestniť kdekoľvek vo svojej domácnosti a jednoduché ho nastaviť pomocou aplikácie. Snímací uhol môžete upraviť natočením snímača správnym smerom. Pripojte snímač pohybu Philips Hue k svojmu Bridg-u prostredníctvom aplikácie a keď vstúpite do miestnosti, svetlá sa automaticky zapnú. Pohybový snímač pomáha šetriť energiu vypnutím svetiel v nevyužívaných oblastiach. Keď snímač neregistruje pohyb, svetlá sa po uplynutí nastaveného času automatickým vypnutím stlmia. Počas dňa a v noci je možné použiť rozdielne nastavenia. Počas dňa môže snímač zapnúť jasné biele svetlo, aby ste lepšie videli a v noci môže zapnúť mierne nočné svetlo dostatočne jasné na to, aby sa človek  zorientoval v tme a nezobudil celú rodinu.

Tap Switch

Bezdrôtový dotykový ovládač Philips
HUE Tap Wireless Lighting Smart Switch
rozžiari váš domov pomocou novej inteligentnej technológie HUE. Ovládačom sa dajú ovládať svietidlá a žiarovky pripojené k systému HUE. Teraz môžete ovládať až štyri svetelné scény jedným tlačidlom, vypínať a zapínať len tie svietidlá, ktoré potrebujete, nastaviť farbu a intenzitu svetla. Ovládač je možné nechať voľne položený alebo ho pripojiť na stenu. Na pripojenie nepotrebujete ani kábel, ani batérie, nabíja sa sám pomocou kinetickej energie. Ovládač je potrebné prepojiť s ostatnými produktami rady HUE cez Bridge a nakonfigurovať ho pomocou mobilnej aplikácie. Dosah ovládača je 15-25 metrov.

 

Dimmer Switch

Philips Hue
Dimmer swith je batériami poháňaný stmievač určený na stmievanie produktov rady HUE DIM kit. Ovládač funguje aj bez aplikácie. Dá sa jednoducho spárovať so svietidlami a žiarovkami HUE len dlhým podržaním tlačidla zapnúť. Jedným stmievačom je možné ovládať až 10 žiaroviek HUE. Stmievač sa dá pripevniť na stenu na magnetický podstavec a kedykoľvek si ho môžete zo steny vziať a preniesť kam potrebujete. Dosah stmievača je až 12 metrov.

9-2.jpg