Poistenie pre tvoj motocykel

pzp motocykla

Mám kamarátov vášnivých motorkárov. Pri kúpe nového motocykla ta ako pri kúpe nového auta tiež riešili povinné zmluvné poistenie motocykla. Je to ten základ, ktorý je potrebný rovnako pre motocykel ako aj pre automobil. Autám sa teraz venovať nebudeme.

PZP motocykla je dôležité

Ostanem pri motocykloch. PZP motocykla je veľmi dôležité. Jednak je dané zákonom a tá podstatnejšia vec je to, že ti ušetrí peniaze, ak spôsobíš škodu na majetku a nedajbože aj na zdravý druhej osobe. Samozrejme nikto tieto veci nerobí úmyselne. A aj práve preto je lepšie mať uzavreté minimálne PZP pre motocykle.

Kamaráti mi vraveli, že chodievajú na motorkách na dlhé výlety. Jeden do Talianska, druhý po Chorvátsku, ďalší zase inde. Určite majú aj rôzne iné pripoistenia pre svoje „kovové tátoše“, keďže sa takto túlajú po svete.

Čo je to PZP

Ja viem, že ti to možno príde ako vyhodené peniaze. Treba si však uvedomiť, že to tak nieje. Povinné zmluvné poistenie je zodpovednosť za škody spôsobené inej osobe prevádzkou poisteného motocykla. A tam je práve tá podstata. To, že musí byť uzavreté pre všetky dvojstopové aj jednostopové motorové vozidlá a motocykle, ktoré majú evidenčné číslo, to si už určite vedel.

Čo vie možno málo ľudí je to, že môžeš zmluvu vypovedať 6 týždňov pred jej ukončením a môžeš si ju uzavrieť v inej poisťovni alebo ju nechať prehodnotiť tam kde ju máš uzavretú. Je to veľká výhoda aj keď sa nevieš v tej spleti poisťovní rozhodnúť. Jednoznačne je to povinné zmluvné poistenie a ako už napovedá skutočne, hoc to tak nerada napíšem, je to povinné a teda ho musí mať každý kto vlastný motocykel, ktorý má ŠPZ a chce s ním jazdiť po bežných komunikáciách.

Tak či onak nenašpekuluješ dokopy nič. Treba si ho zriadiť a budeš mať kľud. Dodržíš literu zákona a zároveň pokiaľ nechtiac spôsobíš škodu niekomu na majetku poistné krytie pôjde z tvojho PZP.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne