Potrebujem nový bankový účet

Účet v banke je pre mňa veľmi aktuálna téma. Jedna nemenovaná banka na Slovensku končí čo je veľká škoda. V týchto dňoch sa „obzerám“ po inej banke, ktorá by uspokojila moje potreby čo sa týka finančného rozdelenia. Za posledných pár rokov som si zvykla rozdeľovať moje zárobky určitým spôsobom. Volám ho princíp siedmych účtov. Niekto to robí na tri účty mne to vyhovuje takto na 7. Veď sedem je vraj šťastné číslo. S týmto to však až tak nesúvisí. Keď ťa tento princíp zaujíma, nech sa páči môžeš mi napísať. Rada ti to vysvetlím. V tejto téme to však nieje podstatou a zbytočne ju tieto informácie rozbili.

účet

Účet v banke

Bankový účet je v dnešnej dobe skoro nevyhnutnosť rovnako ako email. Taktiež si môžeš vybrať svojho „dodávateľa“ služby. Banálny príklad z praxe: „Predstav si, že si dokončil školu, samozrejme úspešne. Zamestnáš sa. Pre tvoju víziu možno len dočasne lebo ťa láka mať vlastnú firmu. Kam ti bude chodiť výplata? Zamestnávateľ od teba pýta číslo účtu. Nemáš. Tak šup na internet založiť účet aby ti mala kam chodiť odmena za vykonanú prácu.“

Máš predstavu čo chceš so svojim účtom robiť ako ho budeš používať. Aké operácie budeš potrebovať vykonávať? Pozri sa na to ako na šachovú partiu. Treba vedieť a vidieť pár krokov dopredu.

Ako sa vyznať v tej spleti informácií a ponúk?

Osobne od účtu očakávam aplikáciu na mobil aby som ho mala stále po ruke. Hodili by sa mi aj sms na mobil, aby som mala aktuálny prehľad o svojich peniazoch. Spravila som si prehľad o bankách. Natrafila som aj na Poštovú banku. Tam ti k Dobrému účtu – ako ho volajú – ponúknu aj poistenie platieb za 1,50 € mesačne. Takéto poistenie ti až na 6 mesiacov pomôže vyhnúť sa obavám z výpadku príjmu počas PN. Poistenie ti zaistí zvládnuť pravidelné výdavky domácnosti ako sú nájomné, SIPO a elektrina.

Osobne preferujem iný spôsob týchto záležitostí. Moje presvedčenie je, že ľudia by mali mať aj ďalší príjem na také tie prípady „keby niečo“. Avšak, nie každý je na tieto veci. A preto, možno práve ty nájdeš využitie a profit v takomto poistení.

účet

Našla som jednu z ponúk

Dobrý účet od Poštovej banky ti ponúka okrem Internet bankingu, pre už spomínaný pohodlný a pohotový prístup účtu aj platobnú kartu podľa tvojho výberu. SMS správy pre jednoduchý a dokonalý prehľad o zostatku na účte je už samozrejmosťou. Pre niekoho možno výhodná ponuka možnosti získania rýchlej rezervy vďaka povolenému prečerpaniu. Celý balík môžeš mať za výhodný mesačný poplatok 4,- €.

V balíku ďalej získaš neobmedzený počet prijatých platieb, prevodných príkazov cez Internet banking, trvalých príkazov a inkás, platieb kartou u obchodníka, výbery z bankomatov Poštovej banky a cez Poštomaty na poštách, a tiež výbery z pokladne u vybraných obchodníkov so službou CashBack.

Toto je jedna z mnoha možností, ktoré si môžeš na trhu vybrať. Máš to vo svojich rukách a je len na tebe ako sa rozhodneš. Kde si založíš svoj prvý alebo možno aj ďalší účet.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne