Ako si vybrať správny robotický vysávač?

robotické vysavače

Robotické vysávače sú ekvivalentom k najmodernejšiemu spôsobu vysávania. Vďaka nim vám odpadnú starosti v podobe domácich prác. Na trhu ale existuje obrovské množstvo vysávačov, čo môže spôsobiť ťažkosti s ich výberom. Pozrime sa teda na to, podľa akých parametrov by ste si vysávač mali vyberať.

1. Rozmery vysávača

Robotický vysávač by ste si mali vybrať podľa výšky vášho nábytku. Zmerajte výšku, v akej sa nábytok nachádza. Vysávač by mal byť aspoň o 1 centimeter nižší, aby sa pod nábytok pri vysávaní bez problémov dostal.

2. Životnosť batérie

Je dôležité vedieť, ako dlho vydrží vysávač vysávať byt na jedno nabitie. Určite by totiž nebolo praktické, ak by sa v štvrtine alebo polovici vysávania musel nabiť a povysávanie celého bytu by mu tak trvalo dva celé dni.

3. Vyberte si vysávač podľa typu podlahy

Typ podlahy v byte zaváži. Kvalitné a drahšie vysávače povysávajú bez problémov všetky hladké povrchy. Či už ide o dlažbu, parkety, linoleum alebo vinylové podlahy. Poradia si tiež s kobercami s krátkym vlasom. Avšak, pokiaľ je vaša podlaha pokrytá rôznymi kobercami, ktoré majú vlas dlhší ako 1,5 centimetra, je nutné zakúpiť vysávač, ktorý ma špeciálne štetinky. Tie sú skvelou voľbou aj vtedy, ak máte v domácnosti zvieratko. Pokiaľ sú kobercové vlákna pridlhé, štetinky by sa doň mohli zamotať, čím vám pribudnú starosti navyše.

Okrem robotického vysávača si môžete do domácnosti zadovážiť aj ďalších pomocníkov. S robotickým umývačom okien sa vaše okná budú lesknúť čistotou. Využiť ho môžete aj na sklenené dvere a zrkadlá. Pokiaľ máte v domácnosti alergika, k robotickému vysávaču si môžete zaobstarať aj antibakteriálny vysávač, ktorý sa hodí na sedačky, koberce a miesta, kde sa zdržiavajú roztoče.

Vyberte si vysávač, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky a uprace domácnosť čo najlepšie.