SEO optimalizácia pre vyhľadávače

Veľa krát rôzne sklonovaná skratka SEO. Je zvláštne, že niektoré veci už ani neprekladáme. Nehľadáme ich skutočný význam. Vieme čo máme spraviť. Nejak tušíme čo je to TO “seo”. Skratka z anglických troch slov. 

Search
Engine
Optimalization

Niekto by mohol povedať: “Sme na Slovensku tak na mňa hovor po slovensky.” Samozrejme máme zrozumiteľný preklad do nášho rodného jazyka. Táto trojpísmenková skratka znamená: Optimalizáciu webu vo vyhľadávačoch. Začiatočníkom alebo ľuďom, ktorí nie sú “doma” v IT oblasti to znova nič nepovie. Pre tých by bolo jednoduchšie povedať: Je to niečo ako pozvánka na párty vo virtuálnom svete. 

SEO optimalizácia pre vyhľadávače:

– názvy dómen,

– názvy článkov,

– kľúčové slová,

– názvy obrázkov, …

Toto všetko môže výrazne pomôcť pri zalistovaní. Nie je to však jediný spôsob. Samotné SEO nemusí byť zložité aj keď to tak možno znie. 

Chcete aby ľudia našli vaše stránky, blog, obchod, …? Zaujímajte sa ako sú vaše stránky zaradené vo vyhľadávači? Je to práve google, ktorý vám môže v tomto pomôcť. Najskôr však pomôžte vy jemu. Zvýšte si návštevnosť, získajte čitateľov, zvýšte svoj vplyv. Verte v úspech. 

Znamená to, že vy ste ten odborník vo vašom odbore. Keď niekto vyhľadáva tému z vášho odboru, majú ľudia nájsť predsa práve vás. Majú nájsť vaše stránky. Minimálne sa majú zobrazovať na prvej stránke vo vyhľadávači Google. Skúsenosti hovoria, že ľudia sa príliš ponáhľajú aby listovali na ďalšie stránky.

​​Čo je ešte dobré urobiť pre lepšiu optimalizáciu?

– Vytvorte si SEO priateľké príspevky. Ideálne je použiť kľúčové slovo do nadpisu.

– Optimalizujte vaše URL adresy, tak aby obsahovali dôležité kľúčové slovo.

– Meta popisy: Krátky a výstižný metapopis na vašej stránke je jedinečnou značkou. Týmto viete čitateľov motivovať ku kliknutiu na odkaz a prečítaniu si vašeho textu. Je to presne ten popis, ktorý sa zobrazí pri vašom odkaze vo vyhľadávači. A toto chcete. Prilákať čitateľov.

– Tagy: Dôležité! Pridávajte svoje kľúčové slová do obrázkov. Zmeňte názvy obrázkov z obrázka “image123.jpg” na “pisem-blog.jpg”. Používajte alt text v obrázku. V prípade, že dávate svoje príspevky aj na Pinterest, je to veľká výhoda.

S kľúčovými slovami to nepreháňajte, všetko s mierou.

Koľko venujete pozornosti SEO? Dostali ste pár tipov na jeho zlepšenie. Tak šup do práce nech ste viditeľný. Aj tu platí je lepšie raz zažiť ako dva krát počuť.