Slovensko

Slovensko je krásna krajina. Je naša. Máme krásne hory, krásne ženy, halušky aj valašky. Hlavné mesto Bratislava.  Priemyselné mesto Košice. Vysoké Tatry na zimné športy. Čo vieme ponúknuť turistom?

Poznám v Rakúsku pár hotelov kde hostia prespia jednu max dve noci. Prečo? Lebo cestujú po Európe. Vo Švajčiarsku nakúpia kvalitné hodinky za veľké peniaze. V Rakúsku sa zastavia nakúpiť krásne šperky od Swarovského, niekde kúpia panvice len preto, že sú kvalitné a oni si vážia a hlavne chcú len kvalitu… Viem však, že našu krajinu obchádzajú prípadne ňou prejdú bez zastavenia. Nemáme im žiaľ čo ponúknuť. 🙁

Tatry ich nezaujímajú. Hotely na Slovensku sú pre nich príliš drahé na prenocovanie. Je možné že hotel v Alpách stojí menej ako na Slovensku? Áno je to nielen možné ale aj reálne.

Chceme byť svetoví chceme byť trendy a nemáme čo ponúknuť turistom alebo cestovateľom. Niečo zaujímavé, prečo by sa aspoň tu jednu noc chceli u nás zdržať. Prečo by práve v našej krásnej krajine chceli minúť svoje peniaze a pozdvihnúť tak našu ekonomiku. Bratia Česi majú aspoň Prahu ale my ani len s tou Bratislavou nespravíme dieru do sveta 🙁 Veru tak. Je to smutné.

Deti doštudujú a utekajú za prácou preč zo Slovenska. Slováci chodia oveľa radšej lyžovať do Álp či už Talianskych alebo Rakúskych len preto, lebo sú tam lepšie služby, krajšie prostredie, lepšie podmienky a v konečnom dôsledku voči dovolenke v rodnej krajine ešte aj ušetria.

Ako pritiahneme turistov k nám? Často sa mi derie na jazyk táto otázka. Máme krásnu krajinu. Chceme aby svoje peniaze investovali aj u nás v našich obchodíkoch. Zvýšili by sme tak mieru zamestnanosti aspoň čiastočne hoc aj o malinké percento.

Chceme to zmeniť? Poďme spolu niečo vymyslieť.

Napíšte prosím dole do komentárov svoje tipy.