Tantra masáže nie sú erotické služby alebo je to inak?

tantra masáže

Masáže. Ľudský dotyk. Skrýva v sebe toľko prirodzenosti, nehy a lásky. Dotykom je možné preniesť energiu. A práve preto je dôležité vedieť v akej emócii sa koho dotýkaš. Lebo sa nedotýkaš len jeho tela. Mnohokrát sa dotýkaš aj jeho duše. Neveríš? Dotkni sa niekoho a zamysli sa nad tým čo cítiš vo chvíli, keď ho objímaš. Opýtaj sa ho čo cítil on.

Masáže sú plné dotykov. Ruky sa presúvajú po tele určitým smerom akoby tancovali do rytmu príjemnej podmanivej hudby. Hudby, ktorú ti masér pustí na pozadí aby si si mohol príjemne oddýchnuť a zrelaxovať.

Čo je to masáž

Masáž je sústava hmatov ktorými sa mechanicky dráždia periférne nervy, cievy a svaly. Jej cieľom je odstránenie únavy alebo liečenie. „Massage“ ako pochádza z latinského jazyka „massa = masa, cesto“. Rovnako môžeš nájsť veľkú podobnosť aj v arabskom jazyku, hebrejskom jazyku alebo starovekej gréčtine. Základ je veľmi podobný a cieľ rovnaký. Spôsobovať niečo príjemné a uvoľňujúce.

Manipulácia s telom pomocou štruktúrovaných, neštruktúrovaných, stacionárnych alebo pohyblivých tlakov. Toto všetko je príjemná a podmanivá masáž. Masér ju vykonáva ručne, s pomôckami alebo si pomáha inými časťami tela ako sú lakte, kolená, predlaktia a chodidlá. Existuje mnoho známych masážnych techník. Rovnako ako je možné masírovať celé telo alebo len jeho časti – chrbát, nohy, ruky, …

Pri klasickej masáži nie je potrebné aby bolo telo celkom nahé. Časti tela sú zakryté uterákom alebo plachtou. Celkovo je masáži veľmi veľa druhov. Každému vyhovuje niečo iné. A aspoň si majú ľudia z čoho vyberať.

Tantrické masáže

Jedným z druhov masáži je tantrická. To je špecifický druh masáže. Zvykne sa jej hovoriť aj zmyselná masáž. Dĺžka tejto masáže je rôzna. Záleží to na dohode. Tantra masáže si netreba mýliť s erotickými službami. Je to určitý druh masáže, ktorý ťa dovedie k príjemnému relaxu, či už si žena alebo muž.

tantra masáže

Základná životná sila, sexualita, je zdroj našej energie. Masáž takéhoto typu rýchlo pomôže uvoľniť prípadné bloky a starosti, ktoré by mohli brániť v ceste hlbokej blaženosti a radosti.

Ako je to u muža

Pre muža je oblasť pohlavia „vstupnou bránou“ k jeho životnej energii. U mužov sa energia šíri tzv. z pohlavia do zvyšku tela. Pozorná masáž pohlavia a prijímajúci, prirodzený postoj masérky naviac pomáha uvoľniť akékoľvek pochybnosti o sebe. Pocit ostychu a podobne. Muž sa spontánne naučí radovať zo svojho vlastného tela a „spolupracovať“ s ním. Mať z neho svojho najlepšieho priateľa.

Ako je to u ženy

U žien je trochu inak. Je potrebné najskôr uvoľniť telo a otvoriť oblasť srdca. Je to preto aby sa skutočne uvoľnila do intímneho prežitku. Ženy potrebujú viac času ako muži aby sa otvorili dotyku pohlavia. Celkom prirodzene potrebujú získať dôveru.

Ženské telo má naviac iný rytmus ako mužské. Pozorná, láskyplná masáž intímnych partií ženy pomáha zvýšiť citlivosť v celom tele. Žena tak môže spoznať silu a hĺbku vlastnej sexuality. Aj ženy, ktoré by si o sebe mohli myslieť, že sú necitlivé a že je s nimi niečo v neporiadku. Prípadne nikdy v živote nezažili orgazmus. Vďaka zmyselnej masáži  môžu odhaliť nepoznané roviny radosti a rozkoše.

Pre ženy je takáto masáž bránou k prijatiu a uvoľneniu zadržovaných emócií. Tieto emócie mohli byť potlačované z rôznych dôvodov. „Nehodia sa“, sú „nevhodné“. Sú príliš silné. Žena si mohla povedať: „Radšej ich nebudem cítiť.“ Potlačované emócie však môžu uzatvárať bránu k našej sexualite a telesnej radosti a láske ako takej. Potlačované emócie aj zo zdravotného hľadiska nie sú veľmi vhodné. Mohli by spôsobovať rôzne nepríjemnosti.

Čo je to tantrická masáž

Základom tantrickej masáže je vedomý, pozorná a láskyplný dotyk. Postoj a prianie masírujúceho je aby priniesol pre teba čo najväčší úžitok a čo najhlbšiu úroveň. Všetko je to v rovine profesionálneho prístupu. Tantra masáž má byť pre masírovaného významnou podporou a katalyzátorom ďalších pozitívnych zmien.

Autentická tantra masáž má veľa životných rovín, v ktorých ti môže byť na prospech. Môže sa ti zlepšiť duševnu pohoda a zdravie pomocou relaxácie a uvoľnenia. Seba prijatie je pre mnohých veľmi dôležité a ak to nevedia docieliť inak tak im vie pomôcť takáto masáž. Je to aj cesta vitality a prebudenia pomocou liečenia tela a duše. Samozrejme je len na tebe či chceš takúto masáž prežiť. Možno ťa láka skúsiť niečo nové a nepoznané.

Oblečený alebo nahý

Pokiaľ by ti mohlo byť nepríjemné byť úplne nahý. Môžeš byť v spodnom prádle prípadne zakrytý uterákom, v prípade ak by sa nejednalo o intímnu masáž. Záleží len na tebe ako je to ti pohodlnejšie.

Masérka je pri svojej práci nahá. Nahota je totiž symbol prirodzenosti a otvorenosti. Signalizuje to že nič neskrývame. Nie je to v žiadnom prípade výzva k vzájomnej výmene dotykov, pretože tantra masáže  nie sú erotické služby.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.