Trx – dostaň sa do formy s vlastnou váhou

trx

TRX ako hodina po DeepWorku. Nebol asi ten najlepší nápad. Bola som celá dopotená a poriadne zriadená už po DeepWorku. Už tam som mala chvíle kedy som si v hlave opakovala moje neobľúbené no veľmi aktuálne:”Koniec je vtedy, keď je koniec.” Ten aj prišiel. A ako to už býva kde iní končia mi začíname.

Prešla som do druhej sály. Zavesila si svoje vrecúško nad hlavu. Teda len obsah vrecúška. Tie desivé čierno žlté pásy čo vyzerajú ako “gurtne” (sťahovacie pásy), keď potrebuješ niečo prichytiť napr. na strechu auta. Vráťme sa k cvičeniu. Záves visel. Pozerala som naň pomerne smutne. Spytovala som sa sama seba či to bol dobrý nápad. Ešte som mala slušne rozpumpované srdce z predošlého cvičenia.

“Zvládneš to!” – znelo mi v hlave. “Jasne, že zvládnem. Keď už som tu. Už to nejak dám.” – odpovedala som mu. Andrej bol úžasný. Dával pozor na správnosť techniky a povzbudzoval nás. Videl, že už idem odpadnúť a nevládzem aj tak povzbudzoval. Síce skonštatoval, že po DeepWorku to nebol asi dobrý nápad a aj tak mi pomáhal. Pre mňa to je čistý profesionál.

Pre toto rada chodím cvičiť práve do Fit Zóny v Martine. Sú tam profesionálne vyškolení inštruktori, ktorým záleží na správnych návykoch svojich klientov. A tak dohliadajú či správne cvičia aby si to ich telo čo najlepšie užilo a hlavne niečo z toho malo. Ja teda dnes mám trošku svalovicu 🙂

TRX® je skratka pre „Total Body Resistance eXercise“. TRX® závesný systém je originálne náradie pre cvičenia využívajúce iba hmotnosť cvičenca ako dominantný faktor pre záťaž pri cvičení. TRX® tvaruje telo, buduje svalovú silu, rovnováhu, flexibilitu a aktivuje stabilizačné svalstvo po celú dobu cvičenia. Je určený pre cvičencov všetkých fitness úrovní, od začiatočníkov až po vrcholových športovcov.

Vďaka náradiu TRX® môžete vytvoriť veľmi efektívnu tréningovú jednotku. Po celú dobu cvičenia využívate iba váhu vlastného tela a intenzitu meníte uhlom naklonenia oproti zaveseniu TRX®. Pomocou TRX® vo veľmi krátkej dobe precvičíte celé telo vrátane hlbokého stabilizačného svalového systému.

Cvičenie na TRX® spĺňa všetky požiadavky kvalitného funkčného tréningu. TRX dopĺňa ponuku cvičení a umožňuje efektívne precvičiť celé telo. Podľa požadovaných výsledkov môže byť hodina vedená so zameraním na tvarovanie hornej časti tela, tvarovanie problémových partií v oblasti sedacích svalov, bokov, brucha, alebo ako silový tréning zameraný na silovú výkonnosť.

Lekcia TRX je vedená profesionálne školeným inštruktorom, ktorý Vám pomôže so správnou intenzitou cvičenia a dohliadne na správne vykonanie funkčných cvikov. Používané je výhradne originál náradie TRX, ktoré garantuje bezpečnosť a jednoduchú obsluhu. Je vhodný pre každého či už elitného športovca alebo začiatočníka, záťaž si upravujete nastavením polohy tela. (zdroj: Fit Zóna Martin)


Samotné cvičenie nie je zložité na zapamätanie si prvkov. Nebolo to nič zložité. Je to také silovo dynamické cvičenie s vlastnou váhou. Vtedy som si povedala: “Ešteže sa držím v tej nižšej váhovej kategórii. Kto by tam vyskakoval s niečim na vyše. To by bol riaden mazec.”

Zvládla som to

Už v polovici som sa takmer modlila nech už je koniec. A potom prišlo niečo čo mi išlo jednoduchšie. Aspoň sa mi to tak zdalo. Bolo to malinko náročnejšie na koordináciu. Vravím si: “Ešteže tu nie je naša Katka to by sa opäť milo pobavila.” Katka je jedna mojich obľúbených inštruktoriek. Práve ona s nami trénuje DeepWork.

Tak som sa oprela o ruky a nohy som mala zavesené v TRX. Čistá katastrofa, bála som sa aj pohnúť aby som nezhučala na zem. Potom som na to prišla. “Zatiahnuť brucho máš Zuzy” – akoby som počula Katku. Môj myšlienkový tok prerušil inštruktor Andrej, ktorý mi to prišiel ukázať ako to má správne vyzerať. Bola som mu za to veľmi vďačná.

trx

Prišiel ku mne ešte asi dva krát. Aj som sa cítila ako na súkromnej hodine. No TRX je také komornejšie zloženie hodiny. Zmestí sa nás tam len osem kúskov ľudských tiel. Takže každý sa tam cíti ako na súkromnej hodine. Bolo to pre mňa niečo nové a rada si to niekedy ešte zopakujem. Avšak už nie po DeepWorku. Lenže toho sa nedokážem a nechcem vzdať je to jedno z mojich najobľúbenejších cvičení.

Keď si z Martina alebo okolia tak si pozri vždy aktuálny rozvrh cvičení vo Fit Zóna TU. Prihlás sa na hodinu a choď do toho. Len tak pre info ja dochádzam asi 25km a stojí to za to 🙂


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.