Zimná dovolenka v lete alebo skvelá letná dovolenka na snehu

sandboarding
Toto bol vždy môj sen. Zažiť zimnú dovolenku v lete a opačne. Viem, že raz si ho splním a bude to nádherné. Natrafila som na niečo zaujímavé tak sa s tebou o to podelím.
Predstav si, že kráčaš púštnou krajinou. Je poludnie. Páli slnko. Možno je až trochu neznesiteľné. Tvoje kroky ťa smerujú ku pláži aby si sa mohol osviežiť. Skrytý v tieni luxusných budov je to o niečo lepšie. Morská hladina v cieli ti nespôsobuje vytúžené ochladenie. Si šikovný! Dostal si úžasný nápad. S úsmevom na perách a takmer výkrikom úžasu vchádzaš do nákupného centra. Vidíš tam ľudí ako si na seba obliekajú lyžiarsku výstroj. Aj ty to chceš. Ani na sekundu nezaváhaš a ideš do toho tiež.
Príde ti to ako sen. Vieš, že to sen nie je. Je to Dubaiská realita.

Celoročné zimné radovánky

Mall of the Emirates nákupne centrum kde si splníš sen o celoročnej lyžovačke alebo snowboardovačke. Svahy sa nachádzajú na rozlohe asi troch futbalových ihrísk. Keď budeš mať chuť na zimu uprostred leta vieš kam si môžeš odskočiť.  Nepotrebuješ so sebou nič nosiť. Všetko si vieš požičať. Akurát rukavice sa z hyhienických dôvodov nepožičiavajú, ale zakúpiť si ich môžeš v susednom obchode. Poplatok, ktorý zaplatíš za radosť zo snehu v zime máš zahrnutú kompletnú výbavu. Eskalátorom sa dovezieš do zasneženej krajiny, kde je teplota okolo -2°C.

Keď sa pozrieš z vrcholu umelo vytvoreného kopca, myslím že nebudeš vidieť rozdiel medzi klasickou lyžovačkou. Nájdeš tu aj stánky s občerstvením, prirodzene vyzerajúci sypký sneh, vymrznuté tváre vysmiatych lyžiarov a strop nachádzajúci sa dostatočne vysoko na to, aby si sa zbavil sa zbavil dojmu, že sa nachádzaš v uzavretej budove.

Ja viem si zvedavý koľko takáto zábava stojí. Podľa mň je tá cena primeraná zábave. Základný poplatok je asi 30 Eur a zahŕňa dvojhodinový vstup na všetky vleky, výstroj a sprievodné atrakcie. Keď sa ti tu zapáči a chceš ostať viac ako len tieto dve hodiny, budeš si postupne doplácať za každú hodinu na viac.

dubai

Areál Ski Dubai

Celý areál Ski Dubai je rozvrhnutý do piatich svahov a dvoch zjazdoviek. Najdlhšia z nich meria 400 metrov. Pre mňa je to pomerne krátke a aj tak by som sa tam vedela vyblázniť. Veď už len ten pocit, keď viem, že vonku je viac ako 30°C a ja si užívam lyžovačku je len okolo nuly. Je to kráááása.

Prevýšenie na trati je približne 60 metrov. Môže sa to zdať malé prevýšenie a aj tak je terén spravený tak, že je vhodný aj pre náročnejších lyžiarov. Nechýbajú svižné strmšie úseky. Nikdy nemusíš čakať v rade nato, aby si sa dostal na začiatok zjazdovky. Wáááááu. Toto ma chytilo doslova za lyže. Okrem klasických vlekov je totiž k dispozícii aj lanovka, takže obe zariadenia zabezpečujú plynulý presun lyžiarov.

Ani v Dubaji nezabudli na snowboardistov. Čo sa mi tiež veľmi páči. Pripravili pre nich špeciálnu freestyle zónu. Svoj priestor pre zábavu tu nájdu aj deti. Môžeš ich zveriť trénerom. Celé stredisko je zabezpečené samostatnou zdravotníckou službou, ktorá pomôže ak by došlo k nejakým nepríjemnostiam. V každom prípade mysli na to, že si v bezpečí!

K dispozícii sú aj školený inštruktori pre dospelákov, ktorí z teba v prípade potreby spravia ďalšieho vášnivého fanúšika tohto športu, keďže ťa naučia lyžovať alebo snowboardovať.

Sneh a iné

Sneh to nie je len lyžovanie. Na snehu sa dá vyblázniť rôznymi spôsobmi. I keď si možno už dospelí, verím tomu, že sa rád vyšantíš aj s deťmi v najbližšej kope snehu. Ja to mám rovnako. Stále dušou mladí. Takto mi to príde správne. Okrem zjazdoviek sa v Ski Dubai samozrejme nachádza aj priestor na stavanie snehuliakov a guľovačky. K dispozícii je aj zimná jaskyňa. Tobogánom sa nezvezieš do bazéna plného vody, vyloží ťa do snežnej krajinky. Pre dosiahnutie jedinečnej atmosféry zimnej krajiny budú na vás počas lyžovačky padať vločky z umelého snehu.

Súčasťou komplexu sú tiež dve reštaurácie, ktorých atmosféra sa nesie v zimnom charaktere. Okrem lyžovačky pre deti, je tu k dispozícii aj baby centrum s hračkami. Tu sa môžu ukryť pred chladom tí najmenší, ktorým podobné radovánky nič nehovoria. No a keď ťa to tu omrzí, rovno z lyží môžeš prehupnúť do centra shoppingu a relaxu, ktorý ponúka toto obrovské nákupné centrum.

Pár tipov záverom

Nákupné centrum Mall of the Emirates patrí medzi najväčšie nákupné centra. Jeho súčasťou je aj hotel, z ktorého budeš mať výhľad na túto zasneženú krajinku.

Okrem netradičného lyžovania ťa do tejto krajiny zláka možno aj zaujímavá kultúra. Jednou z najvyhľadávanejších pamiatok je mešita Jumeirah Grand Mosque, pretože je celá postavená z kameňa.
Stačí sa už len rozhodnúť a rezervovať si ubytovanie.

Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.