5 dobrých tipov ako sa vysporiadať s únavou

únava

Určite sa už každému z vás stalo, že ste nemali dostatok energie pred alebo po tréningu. Túžite po energetickom dni aj keď sa unavíte? Toto je 5 najlepších látok pre posilnenie energie:

1. Kofeín

Túto látku pozná v podstate každý a je známa, pretože je veľmi účinná v boji proti únave. Kofeín pôsobí na váš centrálny nervový systém, aby vám poskytol fyzickú energiu a duševné sústredenie, čo sa môže prejaviť v lepšej koncentrácii a v celkovom výkone. Tým pádom vám pomáha spáliť viac tuku uvoľnením viac mastných kyselín z tukových buniek, čo vedie k zníženiu hmotnosti.

2. Citrulín

Citrulín nájdeme napríklad v červenom melóne a aj keď nie tak známy ako kofeín, s účinkami nezaostáva. Citrulín pôsobí ako vazodilatátor, tým že zvyšuje hladiny oxidu dusnatého vo vašom organizme.

3. Synefrín

Tiež ako kofeín, synefrín stimuluje centrálny nervový systém, ale nezvyšuje srdcovú frekvenciu ani krvný tlak. Ak ste precitlivený na kofeín, synefrín by mohol byť pre vás ten pravý. Dávajte si však pozor na kombinovanie synefrínu a kofeínu. To by mohlo viesť k nespavosti alebo tráviacim problémom.

4. Zelený čaj

Zelený čaj (rovnako ako extrakt) prirodzene obsahuje kofeín a zlúčeniny rastlín nazývané katechínové polyfenoly. Obe tieto látky pomáhajú spaľovať tuk. Tak neváhajte a zaraďte tento nápoj do vašej dennej rutiny.

5. Yohimbe

Yohimbe pochádza z kôry stromu a prechádza do yohimbínu vo vašom tele. Štúdie potvrdili, že yohimbe môže tiež zvýšiť množstvo energie, ktorú spálite pri cvičení, rovnako ako celkovú rýchlosť metabolizmu. Táto látka je však v EÚ ťažšie dostupná ako vyššie uvedené látky.