Aký typ pleti máte?

Dôkladne vyčistená pleť je základom zdravej, mladej a sviežej pokožky. Pri výbere kozmetických produktov na čistenie pleti si často krát neviete vybrať ten správny. Pokiaľ ale poznáte typ svojej pleti výber správnej kozmetiky môžete podstatne zúžiť.

V podstate rozpoznávame štyri typy pleti: normálna, mastná, zmiešaná a suchá. Každý typ pleti si vyžaduje špeciálnu starostlivosť.

Normálna pleť

Ak máte normálnu pleť môžete si gratulovať. Nemáte problém s akné, netrápi vás mastná ani precitlivená pleť. Póry sú takmer neviditeľné a v podstate nepotrebujete žiadnu špeciálnu kozmetiku na starostlivosť o pleť.

Mastná pleť

Mastná pleť je najčastejším typom pleti. Vaše póry sú väčšie, viditeľné a rýchlo a ľahko sa upchajú. Pokožka je mastná a lesklá a vy máte často pocit, že si musíte utrieť pot. S mastnou pleťou súvisí často aj tvorba akné. Ak stav svojej pleti ignorujete môže sa stať, že upchaté póry sa zapália a vznikne akné, ktorého sa zbaviť môže byť náročné.

Gél na hĺbkové čistenie pleti by vo vašej kozmetike nemal chýbať. Prečistí vaše póry, odstráni nečistoty a pripraví pokožku na aplikáciu ďalších prípravkov na mastnú pleť.

Suchá pleť

Suchá pleť sa vyznačuje takmer stálym pocitom napnutia. V zimných mesiacoch, keď pleť prirodzene vysychá vplyvom počasia môže suchá pokožka popraskať alebo sa na nej začnú objavovať šupinky.

Určite by ste si mali zaobstarať hydratačnú kozmetiku, ktorá pleť zvlhčí. Okrem hydratacie môžete pleť aj vyživovať sérami s vitamínmi. Dobrou voľbou sú jemné oleje určené na suchú pleť.

Zmiešaný typ pleti

Ak máte lesklú pleť v oblasti T-zóny (čelo, nos a brada) a vaše líca sú skôr suché máte zmiešaný typ pleti. Každá časť pokožky si vyžaduje inú starostlivosť. Používajte kozmetiku na mastnú pleť v oblasti T-zóny a na zvyšok tváre použite prípravky na suchú pleť.

Každý typ pleti si vyžaduje v prvom rade hydratáciu. Počasie, vonkajšie vplyvy, znečistené ovzdušie,… to všetko pleť dehydratuje. Ak zaradíte do svojej starostlivosti o pleť hydratačnú kozmetiku určite urobíte pre jej zdravie veľa.