Čiarové kódy ako pomocníci pri triedení tovaru

čiarové kódy

Verím, že už veľmi veľa ľudí vie, čo sú to čiarové kódy. Určite ich poznáš aj pod veľmi známy pojmom EAN kódy. To je však len jeden druh čiarových kódov. Stretávame sa s nimi v bežnom živote. Pokojne si teraz vyber z vrecka tvoje obľúbené žuvačky a uvidíš, že aj tam nájdeš čiarový kód.

Sú jednoducho všade medzi nami. Na potravinových tovaroch a aj nepotravinových. Napríklad v skladoch a firmách majú takto označovaný tovar potrebný k výrobe alebo distribúcii. Aj balíky, ktoré vozia kuriéri už majú čiarové kódy, aby sa v nich lepšie vyznali a ich práca bola prehľadnejšia. Dokonca sa pridávajú ako „visačky“ na tovary, kde nieje prirodzenou súčasťou čiarový kód. Prečo? To je veľmi jednoduché. Pri triedení tovaru v sklade je to obrovský pomocník. A nielen tam.

Samotné čiarové kódy nám prácu neuľahčia, aj keď ich využitie má veľmi široký záber. Je to len jedna z častí skladačky na pohodlné a praktické používanie prijímania, vydávania i triedenia tovaru. Čítačky čiarových kódov je druhá časť skladačky, ktorá vie tieto kódy rozlúštiť na základe vložených informácií čo je to za tovar a vie ho presne identifikovať. Nasadenie čiarových kódov v strednej a veľkej firme je rozhodne krok vpred. Možno si to na začiatku „pýta“ trošku viac času a práce, ale stojí to za to.

Čiarové kódy nestačia

Neoddeliteľnou súčasťou trojice pomocníkov sú tlačiarne čiarových kódov. Nejak tie kódy potrebujeme dostať na tovar. A keď už sa ti to podarí vo firme takto krásne nastaviť so všetkými procesmi tak máš na polovicu vyhraté. Vo firme si do budúcna ušetríte kopec času pri hľadaní, triedení tovaru aj samotnej manipulácií s ním.

Zjednodušíte si tak aj inventarizáciu prípadne prehľad o jednotlivých tovaroch. Takto ti bude stačiť ťuknúť do počítača a budeš mať všetky informácie o danom tovare ako na dlani. Ušetríš tým samozrejme vo firme aj veľa peňazí. Lebo, ako je už známe: Kto šetrí čas, šetrí aj peniaze.

Táto problematika ma ako ITčkárku zaujíma tak som hľadala nejaké bližšie informácie. Našla som firmu AMI Plus, ktorá má v ponuke okrem zariadení k čiarovým kódom aj ekonomický softvér. Tento si vieš vo svojej firme prepojiť priamo s čítačkou čiarových kódov a ďalšími zariadeniami a vytvoríš si tak pomerne pohodlnú manipuláciu so svojimi tovarmi.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne