Chcete zvýšiť svoju koncentráciu o 60%?

Chcete zvýšiť svoju koncentráciu o 60%, jedzte omega-3

Klinické štúdie na deťoch s hyperkativitou a poruchou koncentrácie (ADHD) ukázali významné zlepšenie nervového systému, ktoré sa sledovali pomocou prístroja elektroencefalograf (EEG). Podľa doktora Dr. Hogne Wika to je vôbec po prvý krát, čo sa zistili objektívne merateľné výsledky už po 90 dňoch konzumácie tuku omega-3. Ten pochádzal nie z rýb, ale z planktónu, ktorý má ešte lepšie vlastnosti ako rybí tuk.

To ale neplatí len pre deti, ktoré majú tieto poruchy len vďaka nedostatočnej výžive. Platí to aj pre dospelých v strednom i pokročilom veku. Živočíšne omega-3 tuky sú najdôležitejším komponentom pre zdravo fungujúci mozog. Nezávislé výskumy potvrdili fakt, že omega-3 tuky na živočíšnej báze majú pozitívnejší efekt ako medikamenty Ritalin® alebo Concerta®.

Živočíšne zdroje omega-3 tukov sú však veľmi náchylné na oxidáciu. Preto si dávajte pozor na lacné preparáty, oleje, alebo doplnky výživy s obsahom omega-3 mastných kyselín. Vždy musia byť skladované v chlade, bez kontaktu so vzduchom a bez priameho slnečného žiarenia (na obal, alebo priamo produkt).

Výživový doplnok Omega 3

Omega 3 mastné kyseliny EPA a DHA sú dôležité pre dobré fungovanie srdca. Majú napríklad rozhodujúci vplyv na hodnotu tukov v krvi a zlepšujú cirkuláciu krvi.

EPA (kyselina eikozapentaénová)

EPA je polynenasýtená mastná kyselina, ktorá patrí k omega-3-mastným kyselinám. Podieľa sa na mnohých procesoch v ľudskom tele. Veľkú zásluhu má najmä pre dobré fungovanie srdca. V mnohých krajinách ľudia odporúčanú dennú dávku omega-3-mastných kyselín často nemôžu dodať telu normálnou stravou, preto sa výživoví experti zasadzujú o jej zvýšený príjem v doplnkoch výživy.

DHA (kyselina dokozahexaénová)
DHA je tiež polynenasýtená mastná kyselina a rovnako ako EPA pozitívne vplýva na srdce. Jej denná dávka však musí dosiahnuť aspoň 250 mg. Okrem toho je DHA nevyhnutná aj pre ľudský mozog a nervové bunky. 97 všetkých omega-3-mastných kyselín v ľudskom mozgu je tvoreno DHA.

Dlohodobo udržateľný lov rýb

Dnes, keď je populácia rýb ohrozená nadmernými výlovmi, je mimoriadne dôležité, aby makrely, sardinky a tuniaky, teda ryby s vysokým obsahom omega-3-mastných kyselín, pochádzali výlučne z juhoamerického Tichomoria, kde je možný dlhodobo udržateľný lov.

Odporúčané dávkovanie: 3x denne 1 kapsula, zapiť vodou.

Zloženie: Rybí tuk (41 %), želatína, pupalkový olej (13 %), jačmenná vlákna, zvlhčujúca látka (glycerín), emulgátor (mono- a diglyceridy jedlých mastných kyselín), palmový olej, farbivo (oxid železa)