Čo stojí za rozhodnutím stať sa realitnou maklérkou – rozhovor

Jedného krásneho dňa sa rozhodla mladá žena, matka dvoch úžasných detí, manželka a fantastická priateľka, že zmení kariéru. Rozhodnutiu predchádzalo veľa úvah a otázok. Aké to bude? Čo sa v mojom živote zmení? Je to správne rozhodnutie?

Zvolila si cestu realitnej maklérky. Počas svojho života nazbierala rôzne skúsenosti v iných pracovných oblastiach. Čo ju zviedlo na cestu realít?

  • Čo rozhodlo, že si sa dala na reality?

To rozhodnutie sa nezrodilo tak, že som ráno vstala z postele, otvorila oči a zakričala HURÁ budem Realiťáčka

Rozhodla o tom skutočnosť, že Reality sú v súlade s mojimi hodnotami, mojimi talentmi a v neposlednom rade to, že vďaka nim môžem pomôcť ľuďom splniť si ich sny o novom bývaní či obchodnom sídle a tým spraviť tento svet o niečo krajším miestom.

  • Čo si pred tým robila?

Svoju pracovnú kariéru som zahájila v stavebnej spoločnosti, ktorá sa zaoberala revitalizáciou bytových domov. Po 3 rokoch viedli moje kroky do bankovníctva, kde som pôsobila skoro 10 rokov v na rôznych pozíciách od podpory pobočkovej siete na začiatku po vedenie Odboru úverov pre malé a stredné podniky na záver Posledné 3 roky som si užívala čaro rodičovskej dovolenky, venovala sa svojmu osobnému rozvoju a pričuchla som aj k Aromaterapii.

  • Čo ťa zaujalo práve na realitnom biznise?

Jednoznačne DYNAMICKOSŤ a RÔZNORODOSŤ  tohto odvetvia. Realitný obchod nieje len o predaji či prenájme. Ja ako realitný maklér som obchodník, právnik, psychológ, mediátor, marketér, finančník, asistent. Jednoducho PARTNER, na ktorého sa môžete kedykoľvek s dôverou obrátiť so všetkým čo sa týka nehnuteľností.

Zároveň je to odvetvie, kde je potrebné sa neustále vzdelávať a veľa komunikovať, a to maximálne vyhovuje môjmu talentu LEARNER – ktorý miluje učenie sa nových vecí ako aj talentu COMMUNICATION – ktorý veľmi rád a dobre komunikuje s ostanými.

Čiže môžem sa tu plne realizovať a uplatniť všetky svoje silné stránky.

  • Ako vieš pomôcť klientom?

Klientovi viem pomôcť s kompletným servisom ohľadne nehnuteľnosti. Viem im pomôcť s predajom alebo prenájmom ich nehnuteľnosti, pričom využívam najmodernejšie spôsoby a marketingové nástroje na odprezentovanie inzerovanej nehnuteľnosti. Zároveň im zabezpečím a zastreším právne poradenstvo v prípade potreby aj zabezpečenie financovania, či znaleckého posudku. Rovnako pomôžem aj pri komunikácii s príslušnými úradmi, štátnymi a inými verejnými orgánmi.

Veľmi rada pomáham klientom nájsť ich vysnívanú nehnuteľnosť na KÚPU. Prvým a aboslútne kľúčovým krokom v rámci tohto procesu je, že pomáham klientom so špecifikáciou výberových kritérií, teda uvedomiť si, čo je pre nich pri bývaní dôležité. Častokrát sa s klientami v predstavách prechádzam po ich novom byte, čo veľmi pomáha Následne im na základe ich kritérií vyhľadám najvhodnejšie nehnuteľnosti, zrealizujem obhliadky, rokujem o čo najlepších podmienkach pre môjho klienta a v neposlednom rade zabezpečím aj právne poradenstvo či v prípade potreby sprostredkovanie hypotéky alebo  znaleckého posudku.

Eva Ostrožovič Grom

  • V čom si odlišná od iných maklérov, čo robíš inak?

Úplne vo všetkom Pretože každý z nás je jedinečný a aj keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté.

Určite môžem o sebe povedať, že som 1. maklérka, ktorá rozvoniava svoje nehnuteľnosti a na prezentovanie exkluzívnych nehnuteľností používam najnovšie trendy  ako videoprehliadky, 3D scan nehnuteľnosti či vlastný web nehnuteľnosti.

  • Robíš len sptrostredkovanie predaja, kúpy, prenájmu alebo  zastrešuješ celkovo transakciu?

Som zástanca toho, že každý má robiť to, v čom je DOBRÝ. Po 10 rokoch strávených v bankovníctve a tým, že trh stále sledujem som fundovaná na to, aby som klientovi poskytla základné informácie o situácii na finančnom trhu a o tom, aké sú možnosti. Samotný úkon zabezbepečenia financovania potom odovzdávam do rúk profesionálov.  Na spoluprácu som si vybrala len ZODPOVEDNÝCH a SPOĽAHLIVÝCH odborníkov, ktorých prácu poznám a viem, že pre nich rovnako ako pre mňa je KLIENT na 1.mieste.

Kupujete, predávate, potrebujete vyriešiť prenájom? Jeden zo špičkových realitných maklérov “v sukni” je  vám k dispozícii. Kontaktujte ju a vyriešte svoj problém. Toto je vaša osobná maklérka: Eva Gromová Ostrožovičová.