Dekorujeme obývačku: Čo by nemalo chýbať v žiadnej obývačke?

obyvacka

Obývačka je bez najmenších pochýb srdcom domácnosti. Trávime v nej čas s rodinou, priateľmi. Pozývame do nej hostí. Je to miesto, ktoré našu domácnosť reprezentuje, aj preto by malo demonštrovať štýl celej domácnosti. Aké prvky by ste mali do obývačky umiestniť?

Kusový koberec pod konferenčný stolík

Kusový koberec do obývačky je skvelou voľbou, najmä preto, že ho doladíte k akejkoľvek podlahovej krytine – od linolea až po laminátové podlahy. Môžete ho umiestniť k pohovke pod konferenčný stolík. Dizajnovo by ste koberec mali doladiť k ostatným dekoráciám v miestnosti. Ak sa obývačka nesie v modernom štýle a tmavých farbách, popremýšľajte o svetlejšom koberci. Báť sa nemusíte ani farebnosti. Práve naopak, žiarivá žltá alebo vášnivá červená miestnosť rozjasnia a dodajú jej na osobitosti. Aj do rustikálnych a vintage priestorov nájdete vhodné koberce pastelových farieb alebo jemnejších vzorov.

Unikátna taburetka ako dekorácia

Taburetky vám poslúžia aj z praktického hľadiska. Ako miesto na sedenie, v prípade, že k vám zavíta návšteva. Môžete si na ne položiť tiež tanier s jedlom alebo notebook a využiť ich ako konferenčný stolík. Navyše, ide o skvelú dekoráciu, ktorá pôsobí jedinečným a originálnym dojmom. Siahnite po taburetke s čalúnením, ktorá dodá sviežosť každej obývačke.

Ozdobte si pohovku elegantnými vankúšmi

Elegantný vankúšik v jemných odtieňoch je skvelým a praktickým doplnkom. Dostanete k nemu aj dekoratívnu obliečku, ktorá má rovnaký vzor ako kusový koberec. Aj preto môžete vytvoriť unikátnu dizajnovú kombináciu.

Umiestnite si do izby zaujímavé fengshui doplnky

Feng shui, staroveké čínske umenie, vďaka ktorému sa do našich životoch dostáva pozitívna energia. Aj obývačku si môžete zariadiť v tomto unikátnom štýle, stačí vám zopár doplnkov, ktoré podporia jednotlivé živly. Ohnivé doplnky v podobe červených a oranžových dekorácií vám do života vnesú energiu. Harmóniu dosiahnete prostredníctvom doplnkov reprezentujúcich zem – drevené sošky či bambusové dekorácie. Feng shui štýl je vhodný do moderných aj atypických interiérov.