Dámska spodná bielizeň: Zdravý prístup k spodnej bielizni

damske spodne pradlo

Vyznať sa na trhu so spodnou bielizňou môže byť v dnešnej dobe mierne zložité. Mali by ste si vybrať pohodlné nohavičky alebo skôr tangá? Aký materiál je najvhodnejší? A čo by sa malo nosiť pod obtiahnuté oblečenie? Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu v základnej orientácii.

Nenoste tangá do práce a do posilňovne

Ak pracujete fyzicky alebo často športujete, mali by ste sa vyhnúť tanga nohavičkám. Odborníci tvrdia, že tangá nie sú vhodným typom spodnej bielizne. Prečo? Zvyčajne totiž pevne priliehajú a majú tendenciu pohybovať sa pri cvičení tam a späť. Trenie spôsobuje teplo, ktoré môže viesť k infekciám močových ciest a vaginálnym infekciám.

Pokiaľ to je možné, vyhoďte všetky tangá do koša

Skúste sa držať klasickej spodnej bielizne, napríklad braziliek alebo bezšvových nohavičiek, ktoré sú pohodlné a lepšie pre vaše zdravie. Tangá totiž môžu šíriť baktérie, ktoré spôsobujú infekcie. Ide napríklad o baktérie, ktoré sa nachádzajú v stolici. V extrémnych prípadoch sa tieto baktérie môžu dostať aj do maternice a spôsobiť vám ťažké zápalové ochorenia panvy či močového mechúra. V prípade, že na tangá nedáte dopustiť a v žiadnom prípade ich zo šatníka nevylúčite, kupujte si len tie vyrobené z bavlny.

Bavlnená spodná bielizeň je tou najlepšou voľbou

Pokiaľ ide o typy materiálov, ktoré môžete nosiť dennodenne, mali by ste staviť na bavlnu. Prírodné vlákna vplývajú priaznivo na pokožku. Udržia vás svieže. Bavlna tiež odvádza vlhkosť, vďaka čomu nehrozí, že sa u vás začnú množiť kvasinky. Syntetickým materiálom, ako je napríklad nylon či polyester, sa pokúste vyhnúť za každú cenu.

Spodnú bielizeň si meňte po každom športe

Bavlnené dámske nohavičky síce bránia kvasinkovým infekciám, ale iba v prípade, že sú čisté a suché. Spotená spodná bielizeň pôsobí opačne. Aby ste znížili riziko ochorení, vždy si so sebou do posilňovne berte čisté nohavičky, ktoré si hneď po sprche oblečte.

Spávajte len naostro

Na konci dňa na spodnú bielizeň zabudnite. Najlepší spôsob, ako sa udržať v suchu a zabrániť kvasinkám, je počas noci nenosiť spodnú bielizeň. Dajte radšej prednosť voľne priliehajúcim pyžamám, ktoré sú priedušné.