Doplnky výživy nielen pre športovcov

výživa

Výživa pri športe je tiež dôležitá. Aký šport robíš? Aktívne alebo len príležitostne, rekreačne? Osobne športujem pomerne veľa. Občas sa ma priatelia pýtajú či trénujem na nejakú súťaž. Zasmejem sa. Nie, to ja tak pre seba, pre svoj vlastný dobrý pocit. Samozrejme aj pre svoje telo lebo je takto oveľa odolnejšie a silnejšie.

Ja si myslím, že či už športuješ príležitostne alebo aj aktívne, je dôležitá strava a aj tie doplnky výživy. Pre mňa je podstatná kĺbová výživa. Keďže pri športoch, ktoré vykonávam sú namáhané hlavne kolená. Toto som začala veľmi prudko riešiť pred 7 rokmi kedy to začalo byť bolestivé. Podarilo sa mi to verím, že definitívne vyriešiť pred 4 rokmi. (Chceš vedieť ako? Napíš mi.) Od vtedy môžem opäť športovať tak veľa ako kedysi, keď som ešte chodila na strednú školu 🙂 A hlavne môžem pohodlne opäť a to bez bolesti snowboardovať.

Dám ti tip na skvelé športy: DeepWork je super
pre rysovanie tvojho úžasného tela. Jumping alebo aj Jumping kruháč je skvelý na kondíciu, flexibilitu a silu. Fantastické kondičné cvičenie. TRX je super pre budovanie sily a objemu. Piloxing je krásny ženský šport, kde si zatancuješ, zaboxujes a nájdeš tam aj pilates, ktorý ťa opäť nádherne vyrysuje.

Doplnky výživy pre všetkých

Keď idem do kancelárie tak príliš skoro ráno vstávam. Áno vstať pred 5:00 je pre mňa skutočne príliš skoro. Na to aby som vstala ešte o 10min skôr a spravila a zjedla v kľude raňajky? To nie na toto spánok nie som veru ochotná obetovať. Takže, vstanem. Zacvičím si. Spravím si proteínový nápoj. Odchádzam. V kancelárii o dve hodiny neskôr normálne raňajkujem. Volám to dvojfázové raňajky.

Proteínové nápoje majú samozrejme aj hlbší význam ako rýchlu a efektívnu náhradu jedla. Sú žiadaným doplnkom stravy pri naberaní svalovej hmoty pre aktívnych fitnesákov a kulturistov. A poviem ti tajomstvo. Keď držíš diétu je tiež vhodné prijať do tela dobré proteíny aby si o svalovú hmotu naopak neprichádzal.

Takže, keď chceš budovať svalovú hmotu alebo udržať svaly pri diéte odporúčam ti kvalitné doplnky výživy. Tých je plný internet alebo obchody. Lenže ako rozpoznáš, ktoré sú tie dobré? Pozri si napríklad spoločnosť nu3tion. Nájdeš rady a tipy. Rozpis jednotlivých doplnkov výživy. Sám sa rozhodni či práve tieto sú pre teba tie správne.

doplnky výživyKeď sa chceš dostať do ich e-shopu stačí kliknúť, na ktorýkoľvek banner na tejto stránke. Mimochodom ako nový zákazník dostaneš na svoj prvý nákup zľavu až 10%.  Tovar ti bude doručený už do 24h. Tomu hovorím parádne služby pre klientov. Majú tiež aj doplnkový sortiment ako sú šejkre aby si si mal v čom namiešať svoj správny doplnok výživy.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.