Komunikácia plus nedbanlivo zvolené slová môžu ublížiť

komunikácia

Doslova s údivom sledujem ako ľudia medzi sebou komunikujú. Áno už mám za sebou niekoľko fantastických komunikačných školení. A možno práve preto to vnímam silnejšie ako iní. Komunikácia. Komunikujeme aj keď si myslíme, že to tak nie je.

Komunikácia vonku

Práve sedím v kaviarni a vychutnávam si svoju šálku lahodnej kávy. Teplo kávy opreté o šálku sa prenáša do mojej chladnej dlane. Vôňa akoby opatrne vchádza do môjho nosa. Vidím ako sa obzrie muž od iného stola a venuje mi úsmev. V tom si uvedomím, že sa usmievam. Mám pocit, že doslova žiarim. …

Kúsok odo mňa sedia dvaja ľudia a jeden rozpráva druhému ako mu bolo zle. Začne svoj prejav: ‘Viete to, keď ste išli z firmy do firmy tak vám prišlo zle a potom raz na záchod a raz na vracanie.’

‘FUJ! STOP!‘ – mám chuť zakričať na nich.

TAKTO NIE!

Áno som za to. Vťahujme intenzívne a vášnivo ľudí do deja našich príbehov. Našich komunikačných partnerov. Lebo takto ich vnímam. Tiež to robím. A robím to veľmi rada. Toto mi smieš veriť!

Aj teba úžásnú bytosť! Vnímam ako krásného komunikačného partnera, ktorý ma môže v mnohom inšpirovať. Pretože ľudia vedia byť inšpiratívny.

Veľa ľudí niekde mimo nás je ešte žiaľ presvedčených o tom, že zlé veci ako sú zdravotné problémi sa dedia.

NIE! Ani náhodou.

Keď je pravda, že naše telo a teda bunky samotné sa obnovujú každých 7r, potom by malo platiť bez akýchkoľvek pochybností aj to, že vieme tieto telesné veci meniť.

Mysli na to ako myslíš

Myslením samozrejme. Myslím tým stať sa počas svojho života zdravším. Nemôže to však ostať len pri myslení. Treba aj konať. Určite to poznáš bez akcie niet reakcie. Tak ako by si chcel aby tvoje reagovalo keby si nič preto nespravil.

Doslova otrepaný negatívny výrok: ‘Športkom k trvalej invalidite.’ Dovolím si tvrdiť, že je až hlúpy. To skutočne nikto nikam nedotiahne. Ja som presvedčená o tom, že mne šport pomáha byť zdravšou bytosťou!

Každý jeden z nás má svoj vlastný súbor presvedčení a hodnôt. Jedným z mojích  presvedčení bez toho aby som ťa chcela o niečom presviedčať je:

“Všetko sa začína v hlave! V tvojej hlave!”

Môžeme tomu hovoriť aj inak: “Čo zasadíš to budeš žať.”  Trošku inak povedané a predsa na vlas rovnaké.

Spomeň si ako príjemne hladil tvoje myšlienky môj príbeh z kaviarňou. Možno si mal pocit, že tam skutočne sedíš a cítiš vôňu kávy alebo niečoho čo máš rád. A ako sa tvoja myseľ bránila, možno nie vedome a zároveň podvedome rozhodne áno, príbehu s chorobami.

Aj tento príbeh sa dá podať tak aby sme toho druhého nevťahovali do deja a to odporúčam tebe. Keď hovoríš o nepríjemných udalostiach alebo veciach tak to hovor  ideálne vo forme on tam bol a zažil to … Tým oslobodíš od opätovného prežívania nepríjemného aj seba samého.

Keď budeš ma pekný príjemný zážitok, tak smelo do toho. Hovor to s čistým svedomím vo forme “ty”. Keď tam prídeš a ponoríš svoje telo do tej krásne horúcej vody vo víryvke. Hmmmm.

Otestuj to a daj mi vedieť aké skvelé to je!


#pisemblog