Drobnosti tvoria náš život

V živote každého z nás príde chvíľa, kedy si uvedomí čo je dôležité. Nie sú to veľké domy. Nie sú to veľké autá. Sú to tie krásne čisté vzťahy. Je to chvíľa, kedy viete, že sa môžete o svojich blízkych a priateľov oprieť. Sú to tie čarovné okamihy, ktoré nás robia šťastnými.

Život sa skladá z maličkostí.

Naše životy dokážu byť nádherné, keď si uvedomíme jednu podstatnú vec. Šťastie v našich životoch tvoria tie nádherné drobnosti. Či už niekoho obdaruješ alebo darček dostaneš. Stačí drobnosť a máme obrovskú radosť.

Väčšina ľudí sa aj v tomto období naučila kupovať viac užitočné veci ako tie na okrasu. A to je škoda lebo aj tie na okrasu potešia naše oči a zahrejú naše duše.

Okrem toho je jeseň a vtedy prichádzajú obvykle na rad veľké upratovania. Aj ja hoc túto činnosť neobľubujem som sa pustila do veľkého upratovania nášho krásneho obydlia.

Možno si teraz vravíte: “Dobre tak mi povedz, kde mám zobrať čistiace prostriedky a všetko to čo potrebujem na upratovanie. Nechcem ísť do obchodu lebo tam mi to príde šialené.”

Takmer všetci trávia minimálne jednu tretinu svojho dňa zabíjaním času na internete. Dobre môžeme to volať aj vypĺňanie času. Ja si však myslím, že je to zabíjanie.

Čo keby sme sa teraz na to pozreli trochu z praktickej stránky. Zatiaľ čo čakáte na vlak alebo iný spoj, ktorý vás má odviezť domov za vašou rodinou, si môžete premyslieť čo všetko potrebujete nakúpiť. Pozriete si to takmer nerušene na internete a možno rovno aj objednáte.

Niektorí rovnako ako ja neradi chodíte po obchodoch a neradi zabíjate čas státím pred regálom plným tovaru a vyberáte čo potrebujete. Pre mňa osobne je to jednoduchšie vybrať na internete. Ušetrím cestu do obchodu a veľa krát aj za tovar. Takto si vyberám čistiace prostriedky do kuchyne nielen na jesenné a jarné upratovanie.

U mnohých ľudí je to aj o veľkej úspore času. Na internete máte možnosť vo veľmi krátkom čase porovnať hlavne ceny. Mňa zaujíma porovnanie zloženia najmä pre výživové doplnky stravy. Tie treba brať ozaj ako doplnky a nie ako náhradu stravy. Osobne už roky pijem Aloe veru, pretože o nej sa vraví kadiaľ tečie tadiaľ lieči. Naše telo potrebuje doplnky stravy. Sú to vitamíny, minerály, kĺbová výživa, …

Na internete nájde veľmi veľa informácii. Ľudia môžu byť niekedy doslova zmätený z toho čo všetko nájdu. Nevedia čomu majú veriť a čo je správne. Treba si vedieť vybrať a zvoliť správne. Keď nájdete domáce potreby eshop, je dobré si ho poriadne pozrieť aby ste vedeli, že ste na tom správnom mieste. Presne tam, kde chcete biť.

Takmer každý s nás už má mobil, taký ten šikovný a niekedy až príliš prechytralý. Využívajme tieto zariadenia v náš prospech. Využívajme aj čas v náš prospech. Nemrhajme časom. Je to jediná veličina, ktorej máme všetci rovnako.

Sú to práve drobnosti, tie maličké veci, ktoré robia naše životy krajšími. Spravte si aspoň raz a mesiac radosť nejakou drobnosťou. Len tak.