Zamestnanie alebo škrečkov neúnavný maratón

zamestnanie

Mali sme doma škrečka. Niekoľkých. Nie naraz. Postupne. Rôzne druhy, rôzne farebne zladených. Každý z nich ma fascinoval jednou a tou istou vlastnosťou. Vedeli doslova neúnavne behať v kolese pre škrečky. Neviem či ten malý škrečok vie, že len behá dookola a robí to pre svoju skvelú kondíciu. Možno to vie a možno aj nie.

Zamestanie je ako behanie škrečka v kolese.

Takto vnímam zamestnanecký pomer, pokiaľ neexistuje niečo ako kariérny postup. Aj keď kam až je možné vyšplhať sa po kariérnom rebríčku? Ja si myslím, že každý človek by mal byť k sebe natoľko zodpovedný aby mal viac zdrojov príjmu. Jednoducho pre tú pomyselnú istotu. Nie sa zodrať v niekoľkých zamestnaniach. Toto na mysli nemám. Myslím tým, mať nejaký vedľajší príjem, ktorý v prípade straty zamestnanie a v medzi období  hľadania nového ti zaručí prežitie a lepšie pokojné žitie.

Neviem ako funguješ. Viem však to, že je dobré svoje príjmy rozdeľovať na viac častí a tvoriť si aj niečo ako finančnú slobodu. Viem aj to, že nie zo všetkých zamestnaní je to možné a zároveň verím, že je to možné zmeniť. Odlož na finančnú rezervu hoc aj drobnú sumu každý mesiac a uvidíš ako sa ti nazbiera pekná suma peňazí.

Aj zamestnanie môže byť poslanie. Keď ťa to baví a robíš to z vášňou.

Niekedy je lepšie zastaviť sa. Prestať sa naháňať za pomyselnou mrkvou zavesenou pred nami. Zastav sa! Teraz! Pozri sa okolo seba čo vidíš? Nadýchni sa poriadne zhlboka. Čo cítiš? Neviem koľko je hodín, keď toto čítaš. Viem však, že nech si kdekoľvek a robíš čokoľvek stojí za to aspoň na chvíľu zastaviť sa. Určite je tam niečo čo stojí za to aby si to videl a chvíľu tomu venoval obdivný pohľad.

Čo ak práve vychádza alebo zapadá slnko a ty to pre uponáhľanosť ani nemáš kedy vidieť. Je to tak nádherný a neopakujúci sa moment. Každý deň je iný. Vychutnávaj si ho plnými dúškami.

Ži!

A ak predsa len ťa tvoje zamestnanie nebaví, alebo už nenapĺňa. Mám pre teba PONUKU. Napíš mi na email: info@zuzy.info a ja ti prezradím o čo ide. Sám/Sama si vyberieš či to bude pre teba vhodné, aktuálne, lebo 70% ľudí sa bojí ZMENY. Maj ODVAHU spraviť krok VPRED. 

P.S.: V zamestnaní zatiaľ samozrejme môžeš ostať 🙂 Netreba to hádzať hneď bezhlavo za hlavu.