Konzumujem ja, konzumuje aj môj pes

Niektorý majitelia sa rozhodli, že budú kŕmiť svojho psa iba raw potravinami, iný iba potravinami výlučne pre psov, a ďalší sa rozhodli ho kŕmiť rovnakými potravinami, ako sami jedia.

Už v predchádzajúcom článku sme vám priniesli odpovede na otázku: Ktoré potraviny nie sú dobré pre môjho psa? Dnes vám prinášame potraviny, ktoré môžu jesť zarovno s vami a nemusíte sa obávať, že by sa vášmu miláčikovi niečo stalo.

  1. Ovocie ako čučoriedky, mango, kokos, banány, jahody, pomaranče, jablká, ananás a melón sú vynikajúce pre vášho psa. Sú bohaté na antioxidanty, ktoré pôsobia proti chorobám, poskytujú významné množstvo vitamínov, minerálov a vlákniny, ktoré prispievajú k zdraviu vášho psa.
  2. Zelenina ako mrkva, zelený hrášok, brokolica, zemiaky (aj sladké zemiaky) a zeler sú vynikajúcim zdrojom vitamínov, minerálov a vlákniny s nízkym obsahom kalórií. Pred kŕmením ich však nakrájajte na väčšie kúsky, aby sa zabránilo zaduseniu.
  3. Arašidové maslo je zdravé pre psov. Má vysoký obsah tukov a kalórií, ale nedávajte mu veľa, pretože vysoký príjem môže viesť k obezite vášho psa.
  4. Chlieb, kukuricu a aj popcorn môže váš pes jesť! Popcorn by sa mal využívať iba ako odmena za niečo, v menšom množstve. Tiež je to rovnako s bielym alebo celozrnným chlebom. Kukurica je dobrým zdrojom vitamínov a minerálov a je zložkou mnohých druhov krmiva pre sov. Nemali by ste ho však neustavične kŕmiť týmito potravinami, lebo nadmerný príjem môže viesť k obezite.
  5. Vajcia môže váš pes jesť, sú veľmi dobré pre jeho srsť, dodávajú telu vášho psa dostatočné množstvo bielkovín. Nikdy ich však nekŕmte  surovými vajcami!
  6. Lososq a krevety sú vhodné pre vášho psa, ale nie v surovom stave. Sú vynikajúcom zdrojom bielkovín a pomáhajú zmierňovať zápaly.
  7. Mäso – kuracie, bravčové, morčacie  a hovädzie mäso je vynikajúcim zdrojom bielkovín, ktorý pôsobí na celú radu zdravých výhod pre vášho psa. Najlepšie je však mäso uvariť vo vode a nepodávať ho surové.
  8. Ryžu môže váš pes jesť, je jedno či ide o obyčajnú alebo varenú hnedú alebo bielu ryžu. Je pre psov veľmi stráviteľná a môže pomôcť zmierniť pokazený žalúdok.
  9. Huby – podávajte iba obyčajné huby vášmu psovi, ktoré neboli kombinované so žiadnymi prísadami a koreniami.

Stále platí zlaté pravidlo: nedávať psovi nič, čím si sám nie ste istý. Radšej sa poraďte s veterinárom alebo s iným skúseným odborníkom.