Odrážadlo pre deti je vždy skvelým nápadom

odrážadlo

Je vaše dieťa už dostatočne akčné na to, aby samo začalo rozvíjať športové aktivity, ale pritom stále moc malé, alebo ešte nedostatočne motoricky vyspelé, na ozajstný detský bicykel? Potom mu kúpte odrážadlo, ktoré je nielen skvelou hračkou, ale hlavne najlepšou prípravou pre výučbu jazdy na bicykli. Začať môžu smelo už aj 2-ročné deti.

Drevko sa špecializuje aj na tento sortiment a predovšetkým na spoľahlivé drevené odrážadlá (motorka, bicykel, traktor a iné modely). A čo je to vlastne odrážadlo? My chápeme odrážadlo ako jednostopový bicykel bez pedálov, na ktorom dieťa po odraze jazdí a musí udržiavať rovnováhu. Odrážadlo je pre deti, ktoré už chodia a majú chuť sa naučiť udržiavať rovnováhu na jednostopovom vozidle.

S detským odrážadlom sa dieťa naučí hneď niekoľko základných zručností, ktoré výrazne zrýchlia výučbu jazdy na bicykli. Dieti sa ľahko naučia počas krátkej doby:

· držať rovnováhu,

· zatáčať,

· odhadovať vzdialenosti.

Vďaka získaným zručnostiam deti, ktoré začnú s odrážadlom, jazdia na bicykli prakticky okamžite bez pomocných koliesok. Rovnováhe sa na odrážadle učia intuitívne. Dieťa ľahko na odrážadle dosiahne na zem a k výučbe rovnováhy tak dochádza úplne nenútene. Malému jazdcovi ani nepríde, že vo chvíľach, keď sa odrazí, jede bez opory. Ďalej sa dieťa naučí zatáčať, čo je pri prechode na detské bicykel tiež na nezaplatenie.

Nezabudnite na helmu. Pre bezpečnosť začínajúceho cyklistu (hoci zatiaľ preháňajúceho sa len na odrážadle) je nevyhnutné vybaviť ho detskou cyklistickou helmou. Hodiť sa môžu tiež cyklistické rukavice, ktoré sajú pot a dieťaťu tak nekĺžu riadidlá v dlaniach. Zároveň rukavice plnia ochrannú funkciu pri prípadnom páde = dieťa si neodrie dlane. Rozhodne nič nepokazíte ani zvončekom, ktorým na seba dieťa upozorní v prípade, že sa dostane do situácie, ktorú už “neušoféruje“.