Potraviny pre podporu zdravia a procesu hojenia

Niektoré jedlá podporujú zdravie vášho psa, alebo proces hojenia, počas zranenia alebo liečenia. Tak isto ako pre človeka platia staré dobré recepty, tak isto niektoré druhy jedál sú veľmi výhodné pre vášho psa a môžete mu ich podávať denne ako aj prevenciu voči rôznym chorobám.

1. Vývar

Vývar z kostí je pre vášho psa  doslova liečivým.

Výhody:

Zlepšuje trávenie

Všetky choroby začínajú v črevách. Želatína z vývaru upokojuje žalúdok a utesňuje črevnú bariéru, ktoré sa môže poškodiť a uvoľniť toxíny do krvného obehu. Želatína taktiež pomáha pri odbúravaní bielkovín a tukov z potravy a uľahčuje ich trávenie.

Pomáha pri detoxikácii pečene

Najdôležitejšou úlohu pečene je detoxikácia tela vášho psa. Vývar vyplachuje rôzne chemikálie, hormóny a odpad. Poskytuje minerály, kyseliny a elektrolyty, ktoré podporujú detoxikačný proces.

Ďalšie výhody vývaru:

Znižuje zápal

Zmierňuje bolesť kĺbov

Posilňuje kosti, kĺby, svaly, šľachy a väzivo

Zvyšuje imunitný systém

Zlepšuje zdravie pokožky

Podporuje funkciu mozgu

2. Surové kozie mlieko

Surové mlieko (nepasterizované) je jednou z najbohatších potravín na živiny.  Obsahuje vitamíny rozpustné v tukoch A, D a K2, zdravé tuky ako Omega 3, probiotiká a tráviace enzými, proteín, minerály, elektrolyty.

Surové kozie mlieko posilňuje imunitný systém a znižuje alergie. Je taktiež výborný pre zdravie čriev.

Kozie mlieko je menej alergénne, ľahšie stráviteľné a vstrebateľné ako kravské mlieko.

Keď podávate surové kozie mlieko vášmu psovi, podávajte mu ho iba v malých dávkach, nie väčších ako 1/2 šálky denne.

3. Vnútorné orgány

Orgány a žľazy sú veľmi výživné pre vášho psa a preto by ste ich mali zahrnúť do jeho jedálnička. Patria sem pečeň, obličky, nadobličky, pankreas, mozog, žalúdok a srdce.