Ako si na tom s pamäťou?

pamäť
Akú skvelú máš pamäť. Si skôr na čísla, na mená, na obrázky alebo si pamätáš úplne všetko.  Len mi nehovor, že si nepamätáš nič. To nie je fér ani pre tvoju pamäť. Lebo minimálne tvoje meno a to kde bývaš si pamätáš. Alebo?

 

Pamäť je psychický proces a/alebo rozumová schopnosť a/alebo výsledok uchovávania a opätovného vybavovania informácií. Prídavné meno k slovu pamäť znie pamäťový alebo mnemonický.
Pamäť je všeobecný predpoklad uchovania a ďalšieho spracovania minulej skúsenosti jedinca. Jej fyziologickým základom sú dočasné spoje v mozgovej kôre, ktorých utváranie je spojené s pamäťovým kódovaním – čím dlhší je pamäťový interval, tým väčší je vplyv kódovania. (zdroj: wikipedia)

Čo keď je to inak?

Čo, keď je to všetko trochu inak? Čo, keď je naša pamäť akoby zdieľaná niekde hore a my máme možnosť pristupovať k týmto zdrojom vtedy, keď potrebujeme. Máme svoju externú pamäť stále so sebou, aj keď ju nemusíme nosiť v batohu, či kabelke. Predstav si to ako zdieľané súbory na HDD v počítači. Trochu sci-fi? Možno a možno nie.
pamat
To teraz nejdem rozoberať necháme si to na inokedy. Čo sa týka tvojej pamäti, vieš, že si môžeš svoju pamäť jednoducho zlepšiť malinkým “trikom”?. Je to len v tom ako sám so sebou komunikuješ. Môžeš sa povzbuzdovať alebo dávať “dole”. Rovnako to funguje aj s pamäťou. Jednoducho jej buď pridáš odvahy alebo uberieš.
Neveríš mi? Otestuj si povedať, že si zapamätáš od teraz všetky mená ľudí, ktorí sa ti predstavia.  A ak by si mal náhodou pocit, že nemôže fungovať. Zober si malý notes a poznač si to na externú pamäť 🙂
Máš nejakú tip na lepšiu pamäť? Daj dole komentáru aj pre ostatných. Vďaka!

V ďalšom článku ….
Ako chceš vysvetliť toto: Pomyslím na niekoho a on mi zavolá alebo ho stretnem. Hmmm dobré že. 🙂 Áno môže to byť telepatia.

Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.