Pánske okuliare na každý deň

okuliare

Máte skvelý zrak a až doteraz bolo všetko v poriadku. Avšak akoby odrazu máte možno pocit, že nemôžete poriadne zaostriť do svojej obľúbenej knihy. Pre nikoho z nás nie je jednoduché si priznať zmeny v živote. Najmä tie k horšiemu. Zrazu máme pocit akoby nás niečo opúšťalo.

Prehodnocujeme a akoby strácame náš každodenný komfort. Až doteraz sme si ho možno ani neuvedomovali. Aké je to skvelé vidieť tak krásne ostro a zrazu na to potrebujeme okuliare? Čo sa to deje? Prečo to mám meniť? Kladiete si možno práve takýto typ otázok. 

Môj kamarát mi len pri bežnom rozhovore oznámyl: 

  • Už musím nosiť okuliare na čítanie. Normálne som nevidel poriadne do knihy. Veď vieš, že veľmi rád čítam a teraz ma toto tak obmedzuje.

Neviem či čakal nejakú odpoveď. Aj tak ju odo mňa dostal. 

  • Keď už musíš nosiť okuliare-pánske, aspoň si nimi urob radosť. Nech máš dobrý pocit vždy keď si ich budeš nasadzovať k čítaniu.

Prekvapene na mňa pozeral s rozpačite rozhodenými rukami, zatiaľ čo dojedal svoj obed. 

  • Ako to myslíš? Spraviť si radosť? Nie som si celkom istý či tomu správne rozumiem. 
  • Jednoducho si kúpiš, keď už majú byť súčasťou tvojho každodenného života, také, ktoré sa ti budú nielen páčiť ale budeš sa v nim dobre cítiť a dobre v nich vyzerať. Toto som myslela spraviť si radosť. Aby si mal vždy keď si ich vezmeš ten príjemný pocit a nie taký, že niečo musíš a ešte ťa to obťažuje. Chápeš?

Rozhodila som na neho rukami teraz pre zmenu ja. 

Ešte dlho sme pri obede debatili na tému okuliare. Vravela som mu, že na internete je veľa možností rámov na výber. Pekné okuliare to nie je už len výsada žien. Už aj pánske okuliare smú byť krásne a zároveň praktické. Veď aj páni sa chcú páčiť svojim ženám.

Samozrejme, že mi kamarát neveril. Niekedy mi pripadá ako z iného sveta. Musela som vytiahnuť notebook a všetko mu poukazovať aby bol spokojný. Nakoniec si aj vybral a hneď objednal. Teraz čaká kým prídu aby si mohol tak ako som mu poradila namiesto starostí robiť radosť.