Písanie v kaviarni

Písanie v kaviarni. Hmmm. Možno sen mnohých ľudí. Už o mne možno vieš, že píšem články. Nepíšem len sem na tento blog. Píšem občas aj na www.cvicte.sk Písala som aj pre www.lukasprelovsky.sk mám tam dokonca svoj vlastný profil. 🙂

Viac menej viac 🙂 píšem aj články na zákazky – ja to volám: “články na želanie”.

Áno baví ma to veľmi! Rada píšem! Niektorých vás pobavím niektorým možno trochu poučím. Občas sa mi však stane, že mám tzv. prázdnu hlavu (totálne bez nápadu a inšpirácie). Doslova už neviem ako sa “nakopnúť ” na nový nápad. Vtedy sa zoberiem a idem behať alebo si idem zacvičiť do Fit-zóny. Hodinku sa poriadne ponamáham a tým sa mi vyčistí hlava a nápady sa sypú. Akoby sa s nimi obrovské vrece roztrhlo. No teda niekedy sa sypú. A niekdy nepomáha ani toto.

Písanie v kaviarni

Pred časom som otestovala písanie veľkých spisovateľov a zobrala som sa do kaviarne kde mali wifi. V dnešnej modernej dobe už nie je problém takú nájsť. Prišla som na to, že prokrastinácii je možné sa obrovským oblúkom vyhnúť práve prácou z kaviarne. Aspoň na mňa to zázračne platí.

Zázrakom ma tu nič nerozptyľuje. Dokážem sa pekelne sústrediť na prácu. Hudba, ktorá tu hrá je príjemná a neruší ma. Celá atmosféra jednej z mojich obľúbených kaviarni je skôr dovolenková. Takže dokážem pohodlne pracovať na článkoch a písať ich v časovom predstihu!

Hluk mi nevadí

A preto sa stane to, že aj hluk, ktorý tu občas vzniká šumom iných kaviarňových klientov viem jednoducho vypnúť. Mám kľud v hlave a tak aj na duši a potom sa mi super pracuje a píše.

Takže ak niekto z vás tiež píše alebo ti tvoja práca dovoľuje sedieť v kaviarni. Pracovať a pritom popíjať skvelú kávu alebo čaj tak to určite otestuj! Môžeš prísť na to, že viac vyprodukuješ ako keď sa snažíš sústrediť v kancelárii prípadne z obľúbeného “home office”.

Krásny deň všetkým 🙂

Zuzy 🙂


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.