Piloxing Knockout – 45min driny na max

Zdanlivo inovovaný názov Piloxing Knockout už v jeho zvučnom mene sľuboval niečo veľkolepé. Bola som veľmi zvedavá a keďže mám rada nové výzvy v športe tak som do toho išla hneď ako bola možnosť. A tá veru prišla prekvapivo veľmi rýchlo. Prišla ponuka zúčastniť sa promohodiny v Martine. Inštruktorka Katka, ku ktorej chodím cvičiť sa stále vzdeláva a drží tak krok z novými trendmi v športe a tak sa stalo, že „vypísala“ výzvu na promohodinu na nový druh Piloxingu. Vraj Piloxing Knockout. Tááák po hodine sme veru všetky boli K.O. 😀11222953_895545193850261_3236160881768931892_nZačalo to veľmi pochmúrne, nejak som si neskoro pozrela vypísaný termín a už bolo všetko zabookované. Bola som z toho trochu smutná, no povedala som si všetko je tak ako má byť a mala som také zvláštne tušenie, akoby sa malo niečo stať a na tú hodinu sa nejak dostanem. Táto myšlienka ma pomerne upokojila a tak som prežila úplne obyčajný deň bez starostí o nový športový zážitok.

Ráno ma zobudil telefón. Pípla mi správa. Len tak rozospato som zahundrala: „čo to bolo?“ Z ešte jedným okom zalepeným a napoli neprebratá som nahmatala telefón a zaškúlila naň snažiac sa čo najviac preostriť to druhé zobudené oko. Áno bola tam správa. Ešte som si pomyslela veď si ju prečítam neskôr. No mala som nutkanie prečítať si ju hneď. Tak som čítala a tam stálo tých najlepších pár slov na to ráno – „Uvoľnilo sa miesto na KO ideš?“ Tak som vyletela z postele a aj to druhé oko sa hneď zobudilo – „jasne, že idem“ – už som odpisovala na sms. „Juchú pôjdem cvičiť – uuuu uuuu – supeeeer, tušila som to“ Celý deň som chodila vysmiata ako keby som vyhrala jackpot.

1902840_888693117868802_844511097435381775_n

V deň D – promohodina Piloxing Knockout – som sa vybrala ako poväčšine do Fit Zóny v Martine. Samozrejme stále od ucha k uchu vysmiata (čo isto tešilo ľudí, ktorých som postretávala za tie dni kým bola hodina) Doslova som vyletela hore schodmi plná očakávania. Nejaké baby tam už boli a tak som sa medzi rečou dozvedela, že mám super parťáčky a jedna z nich ma zapísala na čakačku a preto som sa dostala na túto hodinu. 🙂 Bola som taká vďačná a vytešená, až som mala chuť Niku aj s Katkou vystískať.

Utekala som na šatňu prezliecť sa. No uznaj nechcela som v taký výnimočný deň meškať na hodinu, ktorej sa mi podarilo zúčastniť len tak tak akoby až zázrakom. Našla som si miesto pri okne. Bolo nás takmer 20 nadšenkýň. Inštruktorka Katka na začiatku vysvetlila základné informácie k novému druhu cvičenia a už sme išli na TO.

Piloxing Knockout sa cvičí v teniskách nakoľko je odlišný od klasického piloxingu, ktorý sa cvičí na boso. Je tu viac boxu ako tanca. Trvá 45min.

11038686_888692077868906_1868443889439655502_n

Hudba už hrá. Moja duša sa teší a telo je napnuté a plné očakávania čo to bude. Všimla som si, že Katka ma nový špeci outfit. Krásne čierne lesklé legíny na lýtkach so svietivým žltým nepravidelným tvarom. A také isté krásne svietivé tričko s nápisom Piloxing KO. Samozrejme nechýbali ani Piloxing rukavičky. 🙂

Ešte pred rozcvičkou Katka vysvetlila, že cvičenie sa skladá okrem rozcvičky a záverečného strečingu hlavne zo šiestich kôl a každé v sebe obsahuje dril. Slovo dril mi prišlo v danom momente komické a hrozivé zároveň to som ešte ani len netušila, že skôr platí ta druhá časť 😀

20997_888691684535612_6146604308698183611_n

 

Dosť bolo rečí poďme do prvého kola.

Je tam trochu boxu a aj si poskáčeš. 😉 Pri boxe zabudni na podávanie zmrzliny (kornútkové zovretie päste), zovretá päsť ide rovno vpred s vykročením opačnej nohy do predného výpadu, potom druhá ruka a druhá noha, takto sa posúvaš o pár krokov dopredu a naspäť spravíš jednoduché hop hop hop ako keď sa snažíš zavesiť kôš v basketbale a si naspäť doma na svojom mieste. „Toto bolo vcelku príjemné rozcvičenie, keď to bude takéto to bude super“: pomyslela som si. Určite zo života už poznáš že všetko je len dočasu (aj keď všetko záleží od nastavenia hlavy) a tak aj pominula moja radosť z jednoduchého cviku. Prišiel prvý dril. Dril to, že je to skôr športová nadávka som pochopila takmer okamžite. Pekne sa postav rovno, potom sa zohni k zemi a rukami prekráčaš dopredu do polohy kliku, sprav klik a naspäť sa dostaneš preručkovaním až do stoja a potom si polož ruky z predu na bedrá. A takto ideš niekoľko kôl.

Ľahké že. Počkaj sme len v prvom kole bude to ešte lepšie a bude sa to pomaličky gradovať 🙂

Tie prvé dve kolá a dva drily to sa ako tak dalo, tieklo zo mňa ako keby som práve vyplávala z mora. A vravím si: „Dobre nevadí aspoň sa telo prečistí“

Tretie a štvrté kolo to bol teda level. Prišlo mi ako najnáročnejšie z celého tréningu. Veď uznaj už len ten dril: srnky skáču v lese (ako čo to je?) – oprieš sa o ruky s tým, že nohy necháš na zemi a potom skáčeš nohami so strany na stranu ako srnky v lese :D, to je len jedna časť, tá druhá je ľahnúť si na zem ruky natiahnuť pred seba a nohy držíš tesne nad zemou – to bude asi srnky relaxujú alebo čo 😀 ale budú mať z toho relaxu sexi brušká.

srnky skáču v lese
Srnky skáču v lese
srnky v lese relaxuju
Srnky v lese relaxujú

Cvičenia sú tu skutočne oveľa náročnejšie ako pri klasickom piloxingu. Cviky ako sú mávanie rukami popri ušiach s drepom s tým, že v každém druhom vyskočíte ako keď hádžete na basketbalový kôš alebo vyskakovanie s dotknutím sa vzadu nohami o päty to sú tie jednoduchšie.

Osobne ma vcelku slušne potrápil taký zdanlivo milý a jednoduchý cvik. Obe ruky natiahneš s poskokom vľavo a pravú nohu natiahneš doprava. Potom ruky nad hlavu a pravú nohu s pokrčeným kolenom v pravom uhle pred seba. Končíš s nohou na zemi vedľa ľavej nohy a ruky sú vedľa tela. Ja viem príde ti to ľahučké a aj bolo kým sa k tomu nepridali ďalšie prvky. Takže začiatok rovnaký akurát z polohy noha vpredu a ruky ideš do polohy ruky pred seba a nohu pekne vystri a nezabúdaj na to, že máš mať špičku prepnutú smerom k sebe 🙂 heeeeej dávaj si pozor na balanc 😀 potom ruky súčasne s nohou vzad a cestu naspäť si fakt už nepamätám bola som tak sústredená aby som to dobre zacvičila, že mi to vyfučalo. Potom to bolo samozrejme aj na druhu stranu. A ak chcete vedieť ako to končí treba si ísť zacvičiť 🙂

Piate a záverečné kolo to už ani neviem ako som docvičila prebrala som sa z tranzu až pri strečingu keď sa zmenila hudba a zvoľnilo tempo.

Pri piatom kole som mala pocit, že už sa zo zeme ani nezdvihnem a nieto ešte čosi odcvičiť…. No potom sa stalo niečo zvláštne ovládol ma nejaký športový tranz. To je chvíľa kedy máš pocit, že už už od vyčerpania ideš „odkvecnúť“ no niečo sa v tebe vzoprie a jednoducho to dáš a ešte akoby s ľahkosťou 🙂 hmmm zvláštny stav.

Prišiel a už bol doslova vymodlený…

Strečing tak to bola hotová tanečná show z 80tych rokov. Hýbali sme sa v tanečnom rytme a pritom krásne a s ľahkosťou preťahovali namáhané svaly z predošlých minút. Bolo to niečo fantastické, uvoľňujúce, nepopísateľne úžasné.

11707552_895545277183586_7574210448517344934_n

Piloxing Knockout jednoducho musíš a chceš zažiť. Tá makačka a pot stojí za to. Potila som sa ešte pri nákupe aj cestou domov 🙂

Kedy ideš na Piloxing Knockout?