Podlaha do obývačky: Aký druh podlahovej krytiny je tou najlepšou voľbou?

obývačka

Obývačka je miestnosť v dome, kde sa stretáva celá rodina. Prežívate v nej najmä chvíle relaxu a pohody po dlhom a náročnom dni. Ide o miestnosť frekventovanú, preto by ste mali voliť podlahu odolnú. Samozrejme, netreba zabúdať aj na estetické hľadisko, veď obývačka je predsa srdcom každej domácnosti.

Drevené podlahy sú tradíciou

Drevené podlahy sú klasickou a obľúbenou voľbou. K dispozícii máte rôzne odtiene, od tých svetlých, stredných až po tmavé. Drevené parkety sú nadčasové, elegantné a luxusné. V ponuke nájdete rozličné dekory, od tradičných až po moderné. Vyberať si môžete z niekoľkých druhov dreva: orechového, čerešňového, dubového a ďalších drevín. Navyše, podlahová krytina sa vyznačuje vysokou kvalitou a dlhou životnosťou. Jej výhodou je, že ju aj po rokoch môžete zbrúsiť a podlaha bude znova vyzerať ako nová.

Odolný vinyl láme rekordy

Vinyl je v ponuke už niekoľko desaťročí. Dnes sa z neho však stal populárny a všadeprítomný materiál. Navyše ide o lacnú podlahovú krytinu pre majiteľov domov. Minimálna údržba, odolnosť voči vode a odolnosť voči poškodenia a škrabancom. Vinylová podlaha je vhodná pre deti a je príjemná na došľap. Nečistoty a prach odstránite poľahky, stačí vám vlhký mop alebo handrička a podlaha bude čistá v priebehu niekoľkých minút. A navyše, ak podlahu správne nainštalujete, vydrží vám aj niekoľko desaťročí.

S modernými technikami sú teraz vinylové podlahy dostupné v rôznych povrchových úpravách, ktoré ponúkajú luxusný vzhľad za prijateľné ceny. Drevené podlahové krytiny či imitácia keramickej dlažby, to všetko vám vinyl ponúkne.

Prírodné a ekologické linoleum

Podlahy z linolea, ktoré sú spoľahlivé, a môžu sa dožiť až 40-tich rokov. Linoleum je k dispozícii v rozličných farbách, vzorov a textúrach a je všestranné a výborne doplní výzdobu vášho domova. Podlahy z linolea sú odolné voči vode, ekologicky šetrné a komfortné pre chodidlá.