Ako efektívne vyriešiť doplatky za lieky

doplatky za lieky

Hovorí sa, že: Zdravie je to najdrahšie a najcennejšie čo máme. Nie každý žiaľ žije v podmienkach, kde si ho môže zveľaďovať. A tu vidím príčinu častých návšev u lekára. Hľadajú pomoc u odborníkov na zdravie. Samozrejme je to v poriadku. Ak si nevieme rady sami, je lepšie vyhľadať pomoc odborníka.

Tam sa to celé začína. Príde pán k doktorovi a povie, čo ho trápi. Doktor ho zodpovedne vyšetrí. Strávi pri ňom niekoľko vzácnym minút zo svojho života. Stanoví diagnózu a predpíše recept.

Na recepte nie je napísane: Uživajte veľa smiechu, komédie a iné dobré veci 3x denne. Veď smiech lieči. Prečo mu nepredpíše smiech? Je to jednoduché a nestojí to nič. Mohli by povedať niektorí ľudia.

lieky

Pán vezme recept chvejúcou sa rukou a kráča uličkami do najbližšej lekárne. Počas toho premýšľa: “Čo som spravil, že som skončil tu. Aké by to bolo byť zdravý. Rýchlo sa z toho dostaneš. Si fit, si ZDRAVÝ!”

Otvára dvere na lekárni a opatrne prekročí prah. Vchádza dnu, kde už čaká veľa iných ľudí ako je on. Stoja tam v rade ako malé mravčeky pri práci. Majú neprítomný pohľad a v ruke zvierajú recept. Recept pre ich zdravie. Má pocit akoby ich počul šepkať: “Nech to nie je veľa. Mám len 2-3 Eurá. Za čo kúpim rodine jedlo.”

Možno aj takéto rozhovory prebiehajú v mnohých mysliach ľudí. A možno si to len pán stojaci na konci radu predstavuje. Nie každý má peniaze navyše. A už vôbec nie na doplatky za lieky.

“Ľudia obetujú zdravie, aby zarobili peniaze.
Potom obetujú peniaze, aby si prinavrátili zdravie.”
Dalajláma

Existuje však niekoľko šikovných riešení. Jedným z nich je: Byť dobre poistený. Alebo skôr byť poistený v správnej poisťovni, ktorá tieto veci vyrieši za nás.

Peniaze na doplatky za lieky, je niečo navyše. Peniaze, s ktorých výdavkami nie každý počíta. Bežne si zvykneme odkladať na dovolenku, na nové auto, pre deti na vzdelávanie, na darčeky, na … všetko možné len nie na zdravie.

Naučme sa starať sa o zdravie tak aby sme zaň nemuseli doplácať. Zdravo sa stravujme, športujme, pravidelne sa prechádzajme v prírode, VŽDY keď je to možné, …

Život nie je len práca a hodba za niečim imaginárnym. Život treba v prvom rade žiť. A prípadné doplatky za lieky nechajme na poisťovni.