Prečo si poistiť auto na dovolenku?

Myslím, že ani nemusím chodiť veľmi ďaleko. Bola som za kamarátkou. Prebehol medzi nami úplne bežný rozhovor. Potrebovala s niečim pomôcť. Vybavili sme to asi za 5-7min. A ako to už býva ponáhľala som sa na ďalšie stretnutie. Bolo to len 400-600m. Potrebovala som prejsť len cez most na druhu stranu. Padá sneh. Je trochu namrznuté. Cítim ako sa auto šmyklo. Spomalila som. Nech je to bezpečnejšie.

Vedieť svoj cieľ

Všetko dobre dopadlo, bezpečne som dorazila do cieľa môjho určenia. Cestou mi však v hlave doslova pobiehali rôzne myšlienky. Ako som sa totiž presúvala tak som stretla jedno nabúrané auto, vedľa nich hasiči. O ani nie sto metrov. Aaaach. Druhé nabúrané auto. Kým som prešla na druhú stranu stretla som ešte asi 2-3 autá v nedobrej situácii.

Nepáčilo sa mi to. Hlava v rukách nešťastných vodičov pri pohľade na pokrčené plechy. Nepríjemné. Veľmi. Možno nemali poistenie. Neviem. Poistenie auta niekomu môže prísť ako zbytočne vyhodené peniaze. Avšak ja s tým nesúhlasím.

Dovolenka na aute

Išli sme s kamarátkou na dovolenku a skôr ako sme odišli dali sme poistiť auto. Aj proti krádeži aj pre prípad spôsobenia škody nami alebo nám. Išlo sa mi s takou väčšou ľahkosťou a dovolenku sme si mohli oveľa viac vychutnať. Poistenie auta na dovolenke, mne osobne vytvorilo taký pokoj v duši. Nič som neriešila lebo som vedela, že keby sa aj niečo drobné stalo tak to je už akoby predom vyriešené.

Všeobecne preferujem poistenie auta. Nielen na škody spôsobené voči iným. Teraz je vonku sneh a čo myslíš, koľko tak stojí oprava blatníka. Keď sme mali vo firme kde som vtedy pracovala jedno z tých najlacnejších značiek aj tak oprava bola drahá. A našťastie kolega, ktorý nechtiac škodu spôsobil mal dobrú poistku voči zamestnávateľovi. No najskôr bolo treba vyriešiť škodu na aute a až potom riešiť ďalšie veci.

Poistka je jednoducho poistka. Keď je dobrá tak máš kľud.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.