Čo by ste mali vedieť o garážových bránach?

garážová brána

Premýšľate nad tým, že do garáže namontujete novú spoľahlivú bránu? Čo by ste mali vedieť predtým, ako sa pustíte do investície?

Aké typy brán poznáme?

Priemyselné brány

Na trhu nájdete aj priemyselné brány – tie sú určené pre skladovacie objekty. Ich konštrukcia je pevná a odolná. Brány sú tiež jednoducho ovládateľné. Medzi najobľúbenejší typ priemyselnej brány patrí sekčná priemyselná brána. Okrem sekčných brán sa môžete rozhodnúť tiež pre rolovacie alebo rýchlobežné priemyselné brány.

Garážové brány

Garážové dvere sa delia na štyri základné typy – nájdete medzi nimi sekčné brány, rolovacie, dvojkrídlové a posuvné. Každá z brán má svoje vlastné výhody a nevýhody.

Sekčné garážové brány patria medzi najobľúbenejšie. Ich výhodou je to, že sa zasúvajú pod strop, a preto sa hodia do gáraží, ktoré nemajú miesto nazvyš. Dvojkrídlová garážová brána je tradičným typom brány, môžete ju využiť v prípade, že máte pred garážou miesto na otváranie dverí. Posuvné garážové dvere vám ponúkajú nespochybniteľný benefit – môžete ich otvoriť iba čiastočne. A rolovacie brány majú nielen nehlučnú prevádzku, sú tiež pevné a nevyžadujú veľa miesta.

Brány na pohon

V prípade, že sa rozhodnete pre garážovú bránu, môžete si zvoliť manuálny alebo automatický typ. Garážová brána na pohon je skutočne pohodlným variantom, ktorý vás nesklame. Oceníte ho najmä v prípade, že sa vaša garáž nachádza pri rušnej vozovke, z ktorej potrebujete urýchlene odbočiť, alebo tiež v nepriaznivom počasí.

Bezpečnosť brány

Brány sú vybavené poistkami proti privretiu prstov. Nemusíte sa báť ani toho, že vám brána padne na vozidlo, ak náhodou vypne prúd. Pred pádom ju chráni automatická poistka. Automatické brány môžete v podobných situáciach ovládať tiež manuálne.

Rozhodnite sa pre takú branu, ktorá bude nielen bezpečná a komforná, ale bude oplývať tiež kvalitou. Kvalitu brány si môžete vyčísliť aj na základe záruky. Výrobcovia, ktorí si za svojim produktom skutočne stoja, dôveru v produkt prevedú do záruky. A tá by mala byť pri zohľadnení ceny a priemernej životnosti minimálne 10 rokov.