Prispievaj si na svoj dôchodok

Možno to poznáš ak si zamestnanec a robíš v skvelej firme, ideálne veľmi veľkej, zamestnávateľ ti ako benefit spoločnosti prispieva určitým percentuálnym podielom na II. dôchodkový pilier. Samozrejme na tento pilier si môžeš prispievať aj sám a vyhnúť sa tak možno nechceným situáciám v budúcnosti.

Tvoja budúcnosť

Ja viem ty svoju budúcnosť vidíš v ľahúčko ružových farbách. Áno tak je to lepšie. Niekomu sa to nemusí páčiť. Ty sám najlepšie vieš čo chceš a čo je pre teba to najlepšie. Máš ešte kopec vecí pred sebou. Tvoje záujmy, na ktoré možno teraz nemáš čas prídu na rad v ten správny moment. Tešíš sa na to akoby sa to dialo už teraz, akoby sa to odohrávalo práve v tejto kúzelnej chvíli.

Dobrovoľné príspevky ti ponúkajú spôsob ako si môžeš tvoj dôchodok ešte navýšiť. A možno si vo veku kedy je to pre teba práve aktuálne tak sa na to prosím minimálne pozri a a zauvažuj aby si investoval efektívne svoje možno aj ťažko zarobené peniaze.

Môže to znieť trochu ako klišé. No ja som už nevhodne investovala a tak som prišla o značnú sumu peňazí. Sprav správny krok a investuj viac z rozumom ako ja. Vyber si z ponúkaných možností na trhu to čo je pre teba to najlepšie.

Odpočítateľná daňová položka

Dobrovoľné príspevky majú aj svoje ekonomické výhody. Nevieš si prestaviť aké? Ja ti to hneď prezradím. Pohodlne sa usaď a čítaj ďalej. Túto položku si totiž môžeš odpočítať z daní z príjmov. Áno spomeniem aj zákon č. 595/2003 Z.z. aby si si mohol dohľadať prípadne detail, ktorý ťa zaujíma. Je to síce len do výšky 2% za rok. No ja tvrdím: „Čo je doma to sa počíta.“ A peniaze majú byť v obehu aby zarábali a je celkom príjemné keď sa vrátia aj domov.

Čo na to vravíš? Je to zaujímavé aj takýmto jednoduchým a jemným spôsobom si zabezpečiť svoju jeseň života? Áno existuje aj veľa iných spôsobov. Súhlasím s tebou. O tých si môžeme povedať niekedy inokedy. Teraz popremýšľaj nad tým ako si zabezpečíš dobrovoľné príspevky.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne.