Sporenie môže byť pre niekoho žitie

sporenie

Sporenie pre niekoho znamená žitie. Vieš taký ten cieľový stav, nasporiť čo najviac peňazí aby si bol king. Nie toto by nemalo byť cieľom. Peniaze majú mať prietok. Majú tiež právo žiť. Neber ma za slovo je len môj názor. Moja skúsenosť s peniazmi. S tým ako fungujú. Možno si to neuvedomuješ no keď ich nepustíš von nadýchnuť sa nemajú sa ako vrátiť späť. Budú mať pocit, že sa u teba dusia a preto k tebe nebudú chcieť plynúť.

Dobré sporenie je také, ktoré chodí na „výlety“. Investuješ ho rozumne tam kde sa peniaze namnožia a vtedy nemajú pocit stiesnenia. Určite chodíš minimálne do zamestnania, možno podnikáš na SZČO alebo máš firmu. Je to úplne jedno. Ide o to, že máš nejaký príjem. A ten príjem je pre teba dôležitý lebo ti dovoľuje žiť nejakým spôsobom. Sám najlepšie vieš, že sporenie je tiež dôležité. Lebo chceš chodiť na dovolenky a tým investovať do svojho zdravia a relaxu.

Dobré sporenie ti …

Dobré sporenie je druh sporenia, kde ti tvoje odložené peniaze neležia len tak v banke na poličke. Takéto sporenie ti zarobí hoc aj po troške ďalšie peniaze, ktoré môžeš podľa svojej ľubovôle minúť.Možno máš viac účtov na sporenie. Rozdeľuješ rozumne svoje príjmy na špecifické aktivity. Ja to tak robím. Mám pár podúčtov a tam si delím príjmy napríklad na šport, na vzdelanie, na dovolenky, na …. to čo potrebujem a chcem mať vo svojom živote.

Toto pre mňa predstavuje dobré sporenie. Samozrejme našiel by si tam aj položku finančná sloboda, ktorá spadá do kategórie investovania. Tam si sporím na investičné zámery, ktoré mi zarobia ďalšie peniaze aby som mohla opäť odsunúť časť na šport, zábavu, domácnosť, vzdelanie a znova aj investovanie. V mojom živote majú peniaze špecifické miesto. Milujem ich a oni milujú mňa. A nikomu to nevrav no mám tam aj položku darovanie. Veľmi rada pomáham aj iným ľudom. Tak nevidím dôvod prečo sa nepodeliť o svoj príjem.

To ako hospodáriš s peniazmi je vlastne tvoja súkromná vec. Myslím však, že sporenie môže byť pre teba ten lepší začiatok.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne