Investovanie – ako som prišla o peniaze

investovanie

Investovanie je už veľmi známy pojem. Teraz sa budem s tebou baviť úplne na rovinu. Možno sa ti to ani nebude páčiť. No risknem to. Áno investovala som na internete. Áno prišla som o veľa peňazí. A práve preto si myslím, že aj ty máš svoj vlastný rozum a preto: „Pouč sa z chýb iných.“Investovanie je cieľ mnoha ľudí. Aj mojím bolo a stále je. Akurát sa na veci pozerám už trošku inak. Som možno viac opatrnejšia a neskočím na „lep“ každej lákavej príležitosti. Môj cieľ je aby peniaze tvorili peniaze.

Investovanie

Chodiť do roboty 40r vie snáď každý. Možno si aj ty vravíš: „Čo je na tom zlé? Veď to nejak vydržím. A potom si budem užívať vytúžený dôchodok.“ Áno? Vytúžený dôchodok? Chceš začať žiť až keď budeš na dôchodku? A z čoho? Máš našetrené? Máš takzvané zadné dvierka pre strýčka príhodu? Ani mi radšej neodpovedaj.

Ja neviem. Všetky tie pojmy: fondy, investície, zlato, diamanty, … je to tak lákavé. Už sa možno vidíš na Bahamách ako sa tam vyvaľuješ v piesku alebo plávaš v tej krásne priezračnej vode. Sexi barmanka ti prinesie drink až na lehátko. Hmmmm toto chcem aj ja, tomu ver. Pardon ja by som radšej sexi barmana. Mám rada more a piesok.

Uvažuj. Zarábaš XY peňazí. Platíš účty. Niečo ostane. Čo s tým spravíš? Kávičky, pivko, párty a peniaze sú preč? Kde je investovanie do seba. Nemyslím tým kúpiť si tú novú kabelku alebo ten úžasný nový najznačkovejší oblek. Mám na mysli investovanie do vlastnej hlavy. Do svojho vzdelania.

Vzdelávaj sa aj po škole

Možno sa ti to nepáči. Školu si už predsa skončil, načo sa máš teda ešte učiť. Máš pocit, že všetko už vieš. Presne tak. Je to len pocit. Čím je silnejší, tým je to pre teba horšie. Odkladáš si niečo na finančnú slobodu? Ja áno. A toto investujem. Rozložím riziko. Aby sa mi nestalo to, čo sa mi už stalo. Alebo, keď sa mi to už stane tak niečo predsa ešte ostane.

Fondy a iné rôzne príležitosti sú tu aj pre teba. Stačí si otvoriť oči. Porozmýšľať a ísť do toho. Jednoducho si rozdeľ svoj príjem a mysli tak trochu aj na budúcnosť seba a možno aj svojich detí.


Pridaj sa na FB funpage a žiadny článok ti neunikne